Papieskie pozdrowienia po modlitwie Anioł Pański

Wczoraj po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Papież pozdrowił wszystkich biorących udział w inicjatywie stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w której uczestniczą: parafie, szkoły oraz rodziny. Odbywa się ona pod hasłem: „Dla jedności i pokoju, milion dzieci odmawia Różaniec”. Franciszek zachęcił do włączenia się w tę inicjatywę, która w tym roku powierza się opiece św. Józefa i podziękował wszystkim dzieciom biorącym w niej udział.

REKLAMA


Ojciec Święty pozdrowił uczestników Pielgrzymki ekumenicznej w intencji sprawiedliwości ekologicznej, w której uczestniczą chrześcijanie różnych wyznań. Wyruszyli oni z Polski i zmierzają do Szkocji, gdzie wkrótce odbędzie się szczyt klimatyczny COP26. Papież nawiązał także do tragicznych wydarzeń ostatnich dni.

Papież wzywa do porzucenia drogi przemocy

„W ostatnim tygodniu miały miejsce różne zamachy: w Norwegii, Afganistanie oraz w Anglii, które przyniosły liczne ofiary śmiertelne i wielu rannych. Wyrażam bliskość wobec rodzin ofiar. Proszę was o porzucenie drogi przemocy, która zawsze jest zgubna, i jest porażką wszystkich. Pamiętajmy, że przemoc rodzi przemoc.“

Franciszek nawiązał także do wczorajszej beatyfikacji, która odbyła się w Kordobie, w Hiszpanii. Życzył, aby wierność męczenników dała siłę wszystkim, szczególnie chrześcijanom prześladowanym za wiarę w różnych częściach świata.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-10/papieskie-pozdrowienia-po-modlitwie-aniol-panski.html


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *