Przed nami koncert dedykowany Prymasowi Tysiąclecia

W niedzielę, 15 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się koncert zatytułowany „Musicie być jak orły” dedykowany pamięci Stefana Wyszyńskiego.

REKLAMA


12 września 2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.

Cztery tygodnie wcześniej, w niedzielę 15 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się koncert zatytułowany „Musicie być jak orły” dedykowany pamięci Stefana Wyszyńskiego.

W programie fragmenty Jego homilii i konferencji, brzmiące tak, jakby były kierowane do nas współczesnych. Usłyszmy je w interpretacji aktora scen warszawskich Macieja Gąsiorka.

W części muzycznej utwory kompozytorów polskich i obcych, w tym liczne „Ave Maria”. Wystąpi Trio Pelplinensis w składzie: Jolanta Grzona-Worzała – sopran, Michał Rakowski – organy, Klaudiusz Rosół – skrzypce, gościnnie zaśpiewa Tadeusz Szczeblewski – tenor.

Oprócz słowa, muzyki i pieśni na ekranie pojawią się zdjęcia z życia kardynała Stefana Wyszyńskiego – niektóre dotąd nie publikowane. Koncert poprowadzi autor scenariusza – Bogdan Wiśniewski.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9030-zapowiedz-koncertu-w-pelplinskiej-katedrze-dedykowanego-prymasowi-tysiaclecia
Fot. Kard. Stefan Wyszyński przemawiający w pelplińskiej katedrze.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *