Caritas Polska: Żeby sprawniej docierać z pomocą

Caritas Polska przekazała Caritas Diecezji Pelplińskiej samochód zakupiony w ramach programu Spiżarnia Caritas. Auto posłuży do przewozu żywności dostarczanej potrzebującym. Przekazanie pojazdu odbyło się w Warszawie. Kluczyki do nowego auta odebrał z rąk ks. Marcina Iżyckiego, dyrektora Caritas Polska, ks. dr Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej.

REKLAMA


Spiżarnia Caritas to ogólnopolski program odbioru i dystrybucji pełnowartościowych produktów żywnościowych wycofanych ze sprzedaży w sklepach i hurtowniach. Żywność jest przekazywana najbardziej potrzebującym i ubogim w postaci paczek lub posiłków, za pośrednictwem punktów Spiżarnia Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. W programie uczestniczy 45 Caritas diecezjalnych oraz wiele organizacji współpracujących, które deklarują gotowość odbierania i dystrybucji żywności z ponad 1300 sklepów.

W programie tym Caritas współpracuje między innymi z sieciami: Biedronka, Carrefour, Aldi, Tesco, Kaufland, Selgros, Lidl. Ponad 4 000 ton żywności rocznie jest wykorzystywanych w ramach pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących.  W programie systematyczną pomoc w postaci paczek i posiłków otrzymuje ok. 50 tys. osób.


Źródło: https://caritas.pl/blog/2021/03/26/zeby-sprawniej-docierac-z-pomoca/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *