Trening dla mózgu

REKLAMA

Czasami dobrze jest zmienić swoje codzienne nawyki, ponieważ okazuje się, że dobrze to wpływa na pracę naszego mózgu! Jakie ćwiczenia warto sobie zaserwować?
1. Myjmy zęby, otwierajmy drzwi, czeszmy włosy niedominującą ręką – to proste zadanie, które jest świetnym treningiem dla mózgu. W związku z tym, że zwykłą czynność zaczynamy wykonywać inną ręka niż zwykle, aktywizujemy w mózgu inne ośrodki niż zazwyczaj, a między neuronami zaczynają tworzyć się nowe połączenia.
2. Zmieńmy poranną rutynę. Kiedy robimy ciągle te same rzeczy, to mózg przyzwyczaja
się do nich i już się nimi nie ekscytuje.
3. Czytajmy na głos. Podczas tej czynności zmuszamy do działania te obszary mózgu, które podczas cichego czytania się nie aktywizują.
4. Zacznijmy ćwiczyć. Wysiłek fizyczny także wspomaga pracę naszego mózgu. Jednak musi to być aktywność, która faktycznie sprawia nam przyjemność. Frustracja wynikająca z przymusowych ćwiczeń nie jest dobra.
5. Cieszmy się z drobnych rzeczy. Każdego dnia róbmy sobie małe przyjemności i czerpmy z nich radość. To niezwykle ważne dla naszego zdrowia psychicznego.

Maja Sitkiewicz

„Pielgrzym” [26 listopada i 3 grudnia 2023 R. XXXIV Nr 24 (887)], str. 34.

Dwutygodnik „Pielgrzym” w wersji papierowej oraz elektronicznej (PDF) można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Bernardinum.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *