Triduum Paschalne z papieżem Franciszkiem – jaki jest plan?

Ojciec Święty będzie przewodniczył liturgii Triduum Paschalnego, a w niedzielę wielkanocną udzieli uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” – wynika z programu opublikowanego przez Papieski Urząd Celebracji Liturgicznych.

REKLAMA

2 kwietnia, w Niedzielę Palmową o godz. 10.00 Franciszek będzie przewodniczył na Placu Świętego Piotra Pamiątce wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i Mszy św. z tej uroczystości.

6 kwietnia, w Wielki Czwartek godz. 9.30 papież będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej Mszy świętej Krzyżma. Nie podano natomiast, gdzie będzie sprawował Liturgię Wieczerzy Pańskiej. Franciszek dotychczas udawał się tego dnia po południu do więzień, domów opieki, czy innych miejsc szczególnego cierpienia.

7 kwietnia, w Wielki Piątek, Ojciec Święty będzie o godz. 17.00 przewodniczył w bazylice watykańskiej Liturgii Męki Pańskiej, a o 21.15 w rzymskim Koloseum – nabożeństwu Drogi Krzyżowej.

8 kwietnia, w Wielką Sobotę o godz. 19.30 papież będzie przewodniczył w bazylice św. Piotra liturgii Wigilii Paschalnej.

9 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.00 na Placu św. Piotra, Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Natomiast o godzinie 12.00 Ojciec Święty udzieli z loggii centralnej Bazyliki św. Piotra uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Jednocześnie Papieski Urząd Celebracji Liturgicznych przypomina, że w dniach 28-30 kwietnia Ojciec Święty uda się z podróżą apostolską na Węgry.

Źródło: https://www.ekai.pl/triduum-paschalne-z-papiezem-franciszkiem-jaki-jest-plan/
Fot. ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *