Alkoholizm ma wiele twarzy

Alkoholik kojarzy nam się ze zniszczonym mężczyzną pijącym od rana piwo pod sklepem. W dzisiejszych czasach to jednak mylne wyobrażenie. Wśród osób uzależnionych są eleganckie panie z korporacji, panowie z wyższym wykształceniem i dobrym stanowiskiem, a także nastolatki z tak zwanych dobrych domów.

REKLAMA

Czerwone trampki, niebieskie spodnie i biała bluzka. Na twarzy uśmiech i zdecydowanie. Karolina jest po czterdziestce. Swoją energią zaraża wszystkich. – Zawsze lubiłam działać konkretnie i szybko. Zdecydowanie. Może to właśnie ta cecha pomogła mi wyjść z piekła, w którym się znalazłam – opowiada. Jak sama mówi: historia jakich wiele. Studia, wymarzona praca, szybka kariera w korporacji. Duży stres i odpowiedzialność. – Po ciężkim dniu, czasem otwierałam sobie wino w domu i piłam jeden kieliszek. Najczęściej do kolacji, filmu, dla rozluźnienia. Co to jest jedna lampka wina? To przecież… nic – kobieta zmienia głos i na chwilę milknie.

 

Nawet 800 tysięcy uzależnionych

Ministerstwo Zdrowia alarmuje, że w Polsce rośnie ilość osób pijących alkohol. Statystyki są zatrważające: ponad 800 tysięcy osób w kraju jest uzależnionych od alkoholu. Trzeba pamiętać, że alkoholizm dotyka nie tylko osoby pijące, ale i ich rodziny oraz bliskich. (…)

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *