Rekolekcje w drodze

Idź. Nie czekaj na zaproszenie, nie szukaj wymówek, nie bój się. Wyrusz na pielgrzymkę, a zobaczysz, jak zmienisz się Ty i Twoje życie. Zrób pierwszy krok i weź udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Później łatwiej będzie… pielgrzymować do Nieba.

REKLAMA

Nieodłącznym elementem krajobrazu polskich dróg w lecie są… pielgrzymi! Wyruszają ze wszystkich zakątków Polski, by dojść pieszo na Jasną Górę. Sezon pielgrzymkowy zaczyna się w połowie maja i trwa do końca września. W ubiegłym roku Jasną Górę odwiedziło około 4 milionów pielgrzymów. Najwięcej pątników zmierza do Jasnogórskiej Pani w sierpniu. Przypadają wtedy dwa święta: uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) oraz wspomnienie Matki Bożej Jasnogórskiej (26 sierpnia).

Na Jasną Górę wiedzie ponad 55 szlaków pielgrzymkowych, w sumie liczą one ponad 15 tys. kilometrów. Według danych zebranych przez biuro prasowe Jasnej Góry, w zeszłym roku dotarły do celu 263 piesze pielgrzymki. To – jak mówią ich uczestnicy – najlepsze życiowe rekolekcje w drodze. Biuro prasowe Jasnej Góry wyjaśnia, że „na powstanie ruchu pielgrzymek do Częstochowy wpłynęło przekonanie o nadzwyczajnych łaskach uzyskiwanych za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej. (…)

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *