Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza na rekolekcje dla małżeństw - Spotkania Małżeńskie!

Fundacja Radość Ewangelii zaprasza na weekend dla zmęczonych negatywnym myśleniem “aby RADOŚĆ wasza była pełna” [18-20 lutego 2022r.]

W dniach 4-6 lutego 2022 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Tobiasz i Sara – droga do bliskości. Lectio divina.”

„Jak pogłębić oblubieńczą więź z Chrystusem: Eucharystia, adoracja, słowo Boże”- to temat rekolekcji organizowanych przez Centrum Formacyjno-Rekolekcyjne Arka w Gródku nad Dunajcem. Trwają zapisy.

Nie masz jeszcze planów na tegoroczne ferie zimowe? A może na sesję? ;) Przedstawiamy propozycję nie do odrzucenia! Jeśli chcesz poznać wartościowych ludzi, dobrze się bawić, a przede wszystkim spędzić ten czas z Bogiem, przyjedź na rekolekcje zimowe KSM w Bytonii.

Centrum Psychologiczno-Pastoralne "Więź" zaprasza na weekendowe warsztaty rozwoju osobistego, które odbywają się w nadmorskiej Białogórze. Do cyklu można dołączyć na dwa sposoby: zapisując się na całość kursu lub dołączając do listy uczestników na poszczególne weekendy.

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza na rekolekcje „DLA KAŻDEGO” połączone z zabawą karnawałową!

W dniach 14-16 stycznia 2022 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „EUCHARYSTIA – smak życia”.

Czas pandemii koronawirusa powoduje w nas dużo różnych emocji i wątpliwości. Jeśli doświadczasz samotności, lęku, niepewności, bezradności, zwątpienia, chęci i niemożności pomocy bliskim bądź przemocy możesz zadzwonić i porozmawiać z kapłanem lub osobą konsekrowaną.

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza WSZYSTKICH (niezależnie od płci, wieku, stanu cywilnego...) na niedzielne popołudnie ze św. Józefem!

Rekolekcje ignacjańskie to opracowane przez św. Ignacego Loyolę ćwiczenia duchowe, które od XVI wieku cieszą się bardzo dużą popularnością i są praktykowane także w Adwencie. Warto zapoznać się z zasadami medytacji ignacjańskiej i wziąć udział w takich rekolekcjach. Ich fenomen sprawia, że są dostępne nie tylko u jezuitów, ale także w domach rekolekcyjnych innych zgromadzeń. W ostatnich latach silnie wzrosło zainteresowanie tym typem rekolekcji.

Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich chętnych mężczyzn do udziału w męskich rekolekcjach na temat Mszy świętej. Szczegóły wydarzenia na plakacie informacyjnym.

Chojnice zapraszają na wyjątkowe spotkania formacyjne nowej wspólnoty Ruchu Czystych Serc przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w każdą niedzielę o godzinie 18:30 na plebanii.  Zapraszamy wszystkich chętnych (od 16 do 35 roku życia).  Odpowiedzialni: ks. Mateusz Rzepkowski tel. 695 466 059 i ks. Dominik Roczniak tel. 795 625 445

Duszpasterstwo Organistów serdecznie zaprasza 19 listopada 2021r.  wszystkich organistów, kantorów, dyrygentów na dzień skupienia. Rozpoczęcie Nieszporami o godz. 16:00 w kaplicy Collegium Marianum, następnie wykład okolicznościowy wygłosi ks. kan. dr Tomasz Rakowski, później kolacja. Koszt: 30 zł.

Projekt RODZINA33 to trwające 33 dni rekolekcje dla małżeństw, przygotowujące do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenia Świętej Rodzinie z Nazaretu. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua. Projekt powstał we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin oraz otrzymał patronat Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Jest to propozycja związana z obchodzonym w Kościele Powszechnym Rokiem Rodziny.

W dniach 10-12 grudnia 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Medytacje adwentowe nad Ikoną Narodzenia Pańskiego – nie w Betlejem”.

Propozycja „Bóg ożywia zniszczone korzenie” jest drugim krokiem rekolekcji uzdrowienia wewnętrznego po doświadczeniu czasu „Popękane serce. I co dalej? 5 kluczy do wolności.”.

„Zrodzeni z prawdy” to hasło kolejnych rekolekcji dla dziewcząt, które odbędą się w klasztorze Sióstr Franciszkanek w Orliku w dniach 3-5 grudnia 2021r. Zgromadzenie serdecznie zaprasza do udziału wszystkie chętne osoby w wieku powyżej 16 lat.

Diecezja Pelplińska włącza się w 33-dniowe rekolekcje z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.  Mają one formę indywidualnej pracy rodzin w oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.