Historia naszego życia ma wpływ na naszą teraźniejszość. Reakcje na różne sytuacje często mogą być konsekwencją wcześniejszych trudnych doświadczeń, słyszanych, raniących słów a także ukształtowanych w nas obronnych, często nieuświadomionych, schematów działania. Wiele osób doświadcza cierpienia w różnych obszarach życia. Czasami nie potrafimy dokładnie nazwać tego, co nas wewnętrznie niszczy i czujemy, że nikt nas nie rozumie. Podczas tych rekolekcji “Popękane serce. I co dalej? 5 kluczy do wolności.” pragniemy pozwolić Bogu, by nas przeprowadził przez te doświadczenia, wypełniając je Swoją miłością, by przywrócić nam wolność i radość życia.

W dniach 19-21 listopada 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Eliasz. Ze strachu do wolności.”

Po wakacyjnej przerwie wracamy z webinarami „Spotkania o życiu”. W środę 13 października br. o godz. 19:00 poruszymy temat in vitro.

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza na XXI Pelplińskie Spotkania Duszpasterskie. Prelegentami będą: ks. Leszek Szkopek, ks. prof. Zbigniew Zarembski (UMK), p. Aleksander Sztramski oraz p. Anna i Paweł Liczmańscy. Przybliżą nam oni postać św. Józefa jako wzoru mężczyzny, ojca i człowieka wiary, który z Maryją przyjął Jezusa, a plany Boga Ojca uczynił pragnieniem swego życia.

Jak dobrze przygotować dziecko i całą rodzinę do tego wydarzenia, by było ono radosnym świętowaniem? Co może być dużym wyzwaniem przed tym ważnym wydarzeniem i jak sobie z tym poradzić? Co rzeczywiście daje spowiedź i Komunia Święta, i dlaczego warto do nich przystępować? Co się dzieje podczas Mszy świętej i jak ją przeżywać, by nie była nudna?

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza małżonków na rekolekcje!

W dniach 5-7 listopada 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Perła ukryta w roli. Jak wzmocnić poczucie wartości”.

W Kaliszu w dniach od 3 do 7 października br. odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Zapraszamy na cykliczne spotkania, które pomogą doświadczyć piękna relacji z Bogiem poprzez zgłębianie tajemnicę ikony. Warsztaty pisania ikony to konkretna wiedza i praktyczne zajęcia oraz wprowadzenie w modlitwę Jezusową – wszystko po to, aby lepiej rozumieć przesłanie ikony i pogłębić duchową więź z Bogiem.

W dniach 15-17 października 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Jakub i Rachela. O miłości, zmaganiach i obietnicy!”.

Roczny Kurs “Jak dzielić się radością Ewangelii z innymi?” jest skierowany do osób, które pragną dzielić się doświadczeniem Bożej miłości z innymi oraz chcą poznawać różne sposoby i narzędzia przekazu Ewangelii.

Po ponad roku uśpienia spowodowanego pandemią świat czeka na nasze świadectwo o Chrystusie. Dlatego zapraszamy Cię na spotkanie „grill u Biskupa". Chcemy na modlitwie i zabawie spotkać się we wspólnocie osób, które tworzyły, tworzą i chciałyby tworzyć Szkołę Animatorów i Liderów. Spotkanie odbędzie się 19 września br. w Pelplinie. Zbiórka o godzinie 12:45 przed wejściem głównym do budynku Kurii Diecezjalnej (ul. Biskupa Dominika 11).

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej  na rekolekcje!

W dniach 8-10 października 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Walka duchowa cz. 4. Zwyciężyliście złEGO!”.

Czy nauczanie kard. Wyszyńskiego jest jeszcze dziś aktualne? Co powiedziałby współczesnym Polakom? Jak reagowałby na obecne problemy i wyzwania, które stają przed społeczeństwem i Kościołem? – odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy trzydniowych ogólnopolskich rekolekcji online, które pomogą w przygotowaniu do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Księga Tobiasza jest inspiracją do NOWEGO kursu online organizowanego przez Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Więź”. Historia Tobiasza, który zmaga się z przeciwnościami życia, odrzuceniem, chorobą może być wskazówką dla wielu współczesnych ludzi. Z jednej strony pragnienie wierności wyznawanym zasadom i prawu Bożemu, z drugiej strony doświadczenie trudu, cierpienia i niezrozumienia przez bliskich.

Zapraszamy na III edycję wydarzenia ewangelizacyjnego WIELKI POŁÓW, które odbędzie się w Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym w Białogórze.

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej św. Józefa w Białogórze serdecznie zaprasza kapłanów na rekolekcje!

W dniach 24-26 września 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje stacjonarne dla kobiet pt. „Kobieta — królewski styl”.

W dniach 10-12 września 2021 r. Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Pokonaj swój strach”.