Św. Andrzeja – apostoła, święto (30.11.2023, Czwartek)

Liturgia słowa ze święta 30 listopada: Rz 10, 9-18; Ps 19 (18), 2-3. 4-5b (R.: 5a); Mt 4, 19; Mt 4, 18-22.

REKLAMA

(Mt 4, 18-22 – z Biblii Tysiąclecia)

Powołanie pierwszych uczniów

18 Gdy [Jezus] przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. 19 I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi». 20 Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.
21 A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci: Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. 22 A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.

Rozważanie:

Powołanie Apostołów

W słowach Chrystusa „Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi” ukryta jest nie tylko tajemnica powołania apostolskiego, ale również wezwanie do nas wszystkich, byśmy byli świadkami wiary. Apostołowie są powołani, by dać świadectwo. Ten kto spotyka Jezusa, doświadcza Jego obecności w swoim życiu, dzieli się tym doświadczeniem z innymi. Przyprowadza ich do Jezusa. Tak jak św. Andrzej pierwszy wezwany. Świadectwo w dzisiejszych czasach też jest bardzo potrzebne. Apostoł to ten, który odpowiada na wezwanie Jezusa, jest obdarowany spojrzeniem Jezusa: „Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci”.

ks. Mariusz Frukacz

Źródło: https://niezbednik.niedziela.pl/artykul/102/Powolanie-Apostolow

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *