V Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tczewa do Gdańska!

Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie zaprasza na EDK AD 2021!

REKLAMA


Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku rzucił wyzwanie:

„Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać. Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga”.

W piątek, 26 marca wyruszy z naszej parafii już V Ekstremalna Droga Krzyżowa do Gdańska na molo w Brzeźnie. Rozpocznie się Mszą św. w kościele szkolnym o godzinie 20:00. Przed Mszą św. będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Tegoroczna edycja EDK nosi tytuł „Rewolucja Pięknych ludzi” i odbywa się przy zachowaniu zasad sanitarnych. Koordynatorami są parafianie, Krystian i Lucyna Ostrowscy.

DODATKOWE INFORMACJE O TRASIE:

Trasa wiedzie:

  • chodnikami
  • deptakiem nadmorskim
  • ścieżkami polnymi

Z racji długości trasy (49km)  trasa jest dosyć wymagająca. Warto przygotować się wcześniej do zwiększonego wysiłku. Trasa kończy się na molo w Gdańsku Brzeźnie, skąd bez problemu można dostać się autobusem lub tramwajem do stacji PKP.

W krytycznych sytuacjach należy kontaktować się bezpośrednio z numerem alarmowym 112. Radzimy pamiętać aby zabrać NAŁADOWANY telefon komórkowy. Warto rozważyć zabranie dodatkowej baterii typu PowerBank. 

Należy pamiętać, że udział w EDK ma charakter indywidualnej praktyki religijnej. Organizowana jest jedynie Msza Świętą – każdy uczestnik wyrusza w trasę na własną odpowiedzialność.

W trasy wyruszamy w grupach mniejszych niż 10 osób!

Opis trasy POBIERZ TUTAJ [PDF]

Zapisy: https://www.edk.org.pl/trasa-edk-5467

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/5QGy923Z9


Zobacz film TUTAJ.


Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie
ul.  Stefana Kardynała Wyszyńskiego 13
83-110 Tczew

Telefon: 58 531 24 75
E-mail: fara.tczew@gmail.com


Plakat informacyjny

Kliknij, aby powiększyć.


Źródło: http://www.fara.tczew.pl/2021/03/06/v-ekstremalna-droga-krzyzowa-z-tczewa-do-gdanska/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *