7 marca: Szturm modlitewny w intencji papieża Franciszka

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – to szturm modlitewny w intencji papieża Franciszka organizowany już po raz czwarty z okazji rocznicy jego wyboru. Akcja odbędzie się w niedzielę 7 marca 2021 r. Aby wziąć w niej udział należy odmówić litanię do Chrystusa Dobrego Pasterza – w intencji Ojca Świętego.

REKLAMA


Do włączenia się w inicjatywę zaprasza Armia Modlitwy oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. Tekst litanii do Chrystusa dobrego Pasterza dostępny jest na facebookowym profilu Armii Modlitwy.

Jak wyjaśniają organizatorzy, miejscem modlitwy może być kościół, szkoła, dom, a nawet park. „Pandemia wielu z nas przytłoczyła i spowodowała, że momentami czuliśmy się jak zabłąkane owce. Z tego powodu, blisko rok od wprowadzenia pierwszych obostrzeń chcemy modlić się do Chrystusa Dobrego Pasterza, aby w dalszym ciągu wspierał papieża Franciszka i pomagał nam wytrwać w tych trudnych chwilach epidemii! – mówią.

Jak co roku inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” odbędzie się w niedzielę poprzedzającą dzień 13 marca, czyli rocznicę wyboru papieża Franciszka. „Ojciec Święty pochodzi z Ameryki Południowej, której mieszkańcy znani są z niesamowitego entuzjazmu, dlatego my również chcemy przedłużyć naszą radość świętowania już 8. rocznicy pontyfikatu. Zaczynamy w niedzielę 7 marca, aby jak najwięcej osób mogło do nas dołączyć.” – wyjaśniają inicjatorzy akcji.

W ciągu pierwszych dwóch edycji w inicjatywie wzięły udział dziesiątki grup z Europy, Azji, czy Ameryki Północnej. Od początku „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest objęte patronatem honorowym Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. „W tym roku epidemia Covid-19 uniemożliwia nam tak liczne spotkania jak w latach poprzednich, dlatego zachęcam, abyśmy tego dnia udostępnili na nasze media społecznościowe zdjęcie papieża Franciszka i podpisali je #wszyscy_za_jednego_2021. W ten sposób potwierdzimy naszą duchową łączność modlitewną – mówi kleryk Rafał Orzechowski, pomysłodawca akcji.

Wszelkie pytania na temat akcji można kierować na adres: r.orzechowski@lednica2000.pl.Źródło: https://ekai.pl/jeden-za-wszystkich-wszyscy-za-jednego-modlitwa-za-papieza-franciszka/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *