Watykan: Papież Franciszek pozdrowił Płock

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek pozdrowił Płock w przeddzień 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej. – Moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90. laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia – powiedział Ojciec święty.

REKLAMA


Papież Franciszek zwrócił się ze specjalnym pozdrowieniem do Polaków obecnych na modlitwie Anioł Pański. Dziś przypada 90. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej, które miało miejsce 22 lutego 1931 roku w Płocku, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 14 w Płocku.

– Dzisiaj moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90. laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia. Za pośrednictwem św. Jana Pawła II orędzie to dotarło do całego świata. Jest ono niczym innym, jak Ewangelią Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał i obdarza nas miłosierdziem Ojca. Otwórzmy serce mówiąc z wiarą: „Jezu ufam Tobie” – zwrócił się Ojciec święty do wiernych.

Na Placu św. Piotra widoczne były grupy wiernych z polskimi flagami.

Wcześniej papież Franciszek napisał list do biskupa płockiego Piotra Libery z okazji 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa w obrazie „Jezu ufam Tobie”. Napisał w nim m.in. że Apostoł Miłosierdzia św. Jan Paweł II pragnął, aby orędzie miłosiernej miłości Boga dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi. Papież z Polski zachęcał: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia, bo w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście” (Kraków – Łagiewniki 17 sierpnia 2002 r.).

„Oto szczególne wyzwanie dla Kościoła Płockiego, wyróżnionego objawieniem, dla Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, dla Miasta Płocka i każdego z was. Przekazujcie światu ogień Jezusa Miłosiernego. Bądźcie dla wszystkich znakiem Jego obecności wśród was” – napisał w liście papież Bergolio.

Pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej (1905-1938) miało miejsce 22 lutego 1931 r. w klasztorze w Płocku. Obecnie znajduje się tam Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które jest rozbudowywane przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Z objawieniem Jezusa Miłosiernego wiąże się kult obrazu „Jezu ufam Tobie”, Święto Miłosierdzia (pierwsza niedziela po Wielkanocy), Godzina Miłosierdzia – godzina 15.00 (godzina śmierci Jezusa). Święta Faustyna pozostawiła „Dzienniczek”, który powstawał w latach 1934-1938).


Źródło: https://ekai.pl/papiez-franciszek-pozdrowil-plock-w-90-rocznice-pierwszego-objawienia-jezusa-milosiernego/
Fot. HANDOUT/AFP/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *