Kongres Młodzieży Polonijnej (on-line)

„Ja+Ty=My” to hasło Kongresu Młodzieży Polonijnej on-line, który odbędzie się 20 lutego. Tematem spotkania będą relacje między młodymi ludźmi, którzy chcą tworzyć rodzinę. Do 19 lutego trwają zapisy na to wydarzenie.

REKLAMA


Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz zaznaczył, że Kongresy Młodzieży Polonijnej online – „Spotkanie LIVE”, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, stały się stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata.

Bp Lechowicz podkreślił potrzebę formacji młodych osób, które będą tworzyć rodziny, kształtować kulturę, współczesną cywilizacje, które będą decydować o obrazie Kościoła w Polsce i poza granicami naszego kraju. „Należy podejmować duży wysiłek formacyjny młodzieży z nadzieją, że młodzi będą świadkami Pana Jezusa w środowiskach, w których żyją” – powiedział delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

„Rodzina jest miejscem wzrostu, jest miejscem rozwoju, kontaktu, doświadczenia wiary. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa mówiono wręcz, że rodzina jest małym kościołem. Jest to duże wyzwanie nie tylko dla duszpasterzy dzisiejszych czasów, ale każdych czasów, aby rodzina była w centrum” – powiedział bp Wiesław Lechowicz.

Gośćmi sobotniego Kongresu będą Monika i Marcin Gomułkowie, małżonkowie, którzy podzielą się świadectwem przeżywania swojej miłości w małżeństwie i rodzinie oraz swoim życiem z Bogiem.

Do spotkania można dołączyć do 19 lutego. Aby zapisać się na spotkanie należy wypełnić FORMULARZ.


Źródło: https://ekai.pl/kongres-mlodziezy-polonijnej-on-line/
Fot. Amir Hosseini / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *