„Tyle Dobra”: wspólna modlitwa i śpiewy lednickie

Msza św. za śp. o. Jana Górę OP, pomysłodawcę spotkań młodych na Lednicy, pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, prymasa Polski, oraz wspólna modlitwa pieśniami lednickimi w wykonaniu Siewców Lednicy i Scholi Lednickiej złożą się na tegoroczne spotkanie w Domu Jana Pawła II na Polach Lednickich. Wydarzenie odbędzie się 6 lutego i – ze względu na pandemię koronawirusa – będzie transmitowane online.

REKLAMA


 „Ósmego lutego o. Jan Góra obchodził urodziny i imieniny. Tradycyjnie zapraszał nas na Pola Lednickie, by wspólnie z nami świętować ten dzień, ale nie oczekiwał prezentów. Po prostu chciał z nami być” – mówi Dominika Chylewska, rzecznik prasowy Lednica 2000.

Tłumaczy, że po śmierci charyzmatycznego dominikanina w 2015 r. tradycja ta jest kontynuowana poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, które są przypomnieniem osoby duszpasterza i wartości, które propagował.

„W tym roku o. Jan obchodziłby swoje 73. urodziny i imieniny. Ze względu na trwającą pandemię w kaplicy Domu Jana Pawła II wydarzenie odbędzie się online na kanale YouTube, ale dzięki temu wiele osób będzie mogło się z nami połączyć i wspólnie modlić” – podkreśla Chylewska.

We Mszy św. o godz. 18, której będzie przewodniczył abp Wojciech Polak, prymas Polski, będą uczestniczyć duszpasterze spotkań Lednica 2000, o. Wojciech Prus i o. Wojciech Surówka oraz o. Paweł Pawlikowski, a także Siewcy Lednicy i Schola Lednicka. Po Eucharystii uczestnicy będą mogli wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wspólnym śpiewaniu pieśni lednickich.

„Tyle dobra – to jedne z ostatnich słów, które wypowiedział o. Jan Góra podczas Eucharystii na której odszedł. Miał na myśli ludzi, których spotykał, i dobro, które od nich otrzymywał. „Wokół mnie dzieje się tyle dobra, że nie jestem w stanie tego pomieścić” – mówił wówczas o. Góra” – przypomina Agnieszka Chrostowska.

Wokalistka zespołu Siewcy Lednicy tłumaczy, że nazwa lutowego spotkania kryje inne znaczenie. „Tyle dobra, które zostawił nam o. Jan, ma też wymiar wdzięczności wobec wszystkich przyjaciół Lednicy, którzy ją wspierają i są z nami” – zaznacza.

„Tyle Dobra” to cykliczne wydarzenie kulturalne, które odbywa się w lutym w ośrodku młodzieżowym im. Jana Pawła II na Polach Lednickich. W rama „Tyle Dobra” odbyły się już koncerty jazzowe, muzyki klasycznej oraz spektakl baletowy.

Ojciec Jan Góra OP urodził się 8 lutego 1948 roku w Prudniku koło Opola. Był znanym rekolekcjonistą i duszpasterzem akademickim, kustoszem i animatorem ośrodków duszpasterskich i spotkań nad Lednicą, autorem wielu książek oraz słów do znanej pieśni „Abba, Ojcze”, która powstała na Światowe Dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 roku. Zmarł 21 grudnia 2015 roku w czasie sprawowania Mszy św. w klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu.


Źródło: https://ekai.pl/wspolna-modlitwa-i-spiewy-lednickie-podczas-wydarzenia-tyle-dobra/
Fot. Biuro Prasowe LEDNICA 2000

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *