Papież Franciszek musi przejść na dietę

Ojciec Święty będzie leczony kolejnymi cyklami fizjoterapii i ścisłą dietą, aby schudł, co najmniej 7-8 kilogramów w celu odciążenia dotkniętych stawów – twierdzi watykanistka dziennika „Il Messaggero” Franca Giansoldati. Dziennikarka powołując się na wiarygodne źródła twierdzi, że lekarze postawili diagnozę dotyczącą przewlekłego zapalenia nerwu kulszowego.

REKLAMA


Zatem 84-letni papież Franciszek nie będzie musiał poddać się żadnej operacji, aby uśmierzyć dręczący go niekiedy potworny ból, zmuszający go do poddawania się regularnym cyklom fizjoterapii i leczenia pod okiem zaufanych lekarzy. Przypomina, że ostatnio dolegliwości pogorszyły się do tego stopnia, że musiał zrezygnować najpierw z nieszporów na zakończenie roku a także odprawienia Mszy św. w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia- Ponadto w minioną niedzielę Eucharystii w Dzień Słowa Bożego, oraz w poniedziałek, 25-go z nieszporów w Bazylice św. Pawła za Murami na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Franca Giansoldati twierdzi, że papież Franciszek przeszedł serię badań medycznych i rentgenowskich, na podstawie których wykluczono urazy kręgosłupa lub inne komplikacje. Diagnoza, która została postawiona, dotyczy przewlekłego zapalenia nerwu kulszowego, które ma być leczone kolejnymi cyklami fizjoterapii i ścisłą dietą, aby schudł, co najmniej 7-8 kilogramów w celu odciążenia dotkniętych stawów.

Codzienna działalność papieża przebiega normalnie, audiencje odbywają się w Domu Świętej Marty lub w Pałacu Apostolskim. Ojciec Święty przewodniczy także w bibliotece Pałacu Apostolskiego niedzielnej modlitwie „Anioł Pański” czy audiencjom ogólnym, siedząc lub stojąc przed mównicą, mając czas na przewertowanie przygotowanych tekstów. Sytuacja ta nie budzi zatem żadnych obaw – konkluduje włoska dziennikarka.


Źródło: https://ekai.pl/papiez-musi-przejsc-na-diete/
Fot. © Mazur/cbcew.org.uk

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *