Europejska Pielgrzymka Młodzieży przełożona

Zaplanowana na sierpień br. Europejska Pielgrzymka Młodzieży do Santiago de Compostela została przełożona na 3-7 sierpnia 2022 r. Powodem są trudności związane z trwającą pandemią koronawirusa. Pielgrzymka, odbywająca się pod hasłem “Młodzieńcze, wstań i bądź świadkiem. Św. Jakub cię oczekuje” to jeden z głównych obchodów trwającego w 2021 r. Roku Świętego Jakuba – ogłaszanego za każdym razem, gdy liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła (25 lipca) przypada w niedzielę.

REKLAMA


Z powodu trwającej pandemii obchody roku jubileuszowego i związane z nim przywileje zostały przedłużone do końca 2022 r. Pielgrzymkę młodzieży z całej Europy przełożono natomiast na sierpień przyszłego roku.

To nie jedyne międzynarodowe wydarzenie w Kościele, którego data została zmieniona z powodu przedłużającej się pandemii. Także Światowe Spotkanie Rodzin, które miało odbyć się latem br. w Rzymie przełożono na czerwiec 2022 r. Z kolei na 2023 r. przesunięto datę Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, choć organizatorzy nie sprecyzowali jeszcze dokładnej daty wydarzenia.


Źródło: https://ekai.pl/miedzynarodowa-pielgrzymka-mlodych-do-santiago-de-compostela-przelozona-z-powodu-pandemii/
Fot. Pixabay

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *