Papież zachęcił Polaków do radosnego świadectwa wiary

Na zakończenie dzisiejszej audiencji Papież przypomniał, że jutro obchodzone jest wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, patrona szkół katolickich. Życzył, aby jego przykład pobudzał wszystkich, a szczególnie uczniów i studentów do odkrywania w Jezusie jedynego mistrza życia, a jego nauczanie, aby zachęcało do zaufania mądrości serca w wypełnianiu powierzonej misji.

REKLAMA


Ojciec Święty wyraził pragnienie, aby każdy w swoim życiu z hojnością rozsiewał wokół siebie radość z miłowania i służenia Jezusowi. Do Polaków Franciszek powiedział.

Papież – trzymając się starych dróg czyńcie życie nowe

„Pozdrawiam serdecznie Polaków. Dzisiaj w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Anieli Merici, założycielki Towarzystwa św. Urszuli. Z jej duchowości wyrosły liczne zgromadzenia sióstr Urszulanek, obecnych także w Polsce – zaznaczył Papież. Św. Aniela, zainspirowana Słowem Bożym, pragnęła, aby siostry, bezgranicznie oddane Bogu i ubogim, z odwagą podejmowały pracę wychowawczą wśród dzieci i młodzieży. Zachęcała: „Trzymając się starych dróg (…) czyńcie życie nowe!”. Życzę, aby za jej przykładem, codzienna lektura Pisma świętego pomagała wam świadczyć z radością o waszej wierze. Z serca wam błogosławię.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-01/papiez-audiencja-ogolna-do-polakow-27-01.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *