Papież do Polaków: pogłębiajmy wzajemne braterstwo

W pozdrowieniach na zakończenie audiencji Papież wezwał do naśladowania Chrystusa z pokorą i uległością oraz stawania się przez to świadkami prawdy i miłości.

REKLAMA


Ojciec Święty w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan zachęcił do szczerego wzięcia do serca tego problemu, modląc się, aby wszyscy chrześcijanie przyjęli zaproszenie Pana do jedności wiary w jednym Kościele powołanym przez niego do życia. Do Polaków Franciszek powiedział.

Papież – modlitwa o jedność jest szczególną powinnością

„Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy bracia i siostry, w tym tygodniu ekumenicznym, chcę wam przypomnieć to, co św. Jan Paweł II powiedział podczas wizyty w Polsce w 1997 r.: „modlitwa o odnalezienie pełnej jedności stanowi nasze szczególne zobowiązanie. Powinnością jest usilnie dążenie do odbudowy jedności, której chciał Chrystus, i powinnością jest modlitwa o tę jedność: jest ona bowiem darem Trójcy Przenajświętszej” (Wrocław, 31.05.1007) – podkreślił Papież. Ja też zachęcam was: módlcie się, a wspólna modlitwa niech będzie dla was inspiracją do pogłębiania wzajemnego braterstwa. Z serca wam błogosławię!“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-01/papiez-audiencja-ogolna-do-polakow-20-01.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *