10 lat Mszy św. w Tczewie dla rodzin po stracie dziecka

Mija już 10 lat od kiedy w Tczewie są sprawowane Msze święte dla rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa lub innych okoliczności.

REKLAMA

Są one sprawowane co 2 miesiące. Rodziny, które mają w swojej historii śmierć dziecka, przychodzą na te Msze święte, aby spotkać się duchowo ze swoimi dziećmi, spotkać też innych rodziców z podobnym doświadczeniem i przyjąć od Boga pociechę. Uczestnikami tych Mszy św. są rodzice, rodzeństwo a często również dziadkowie zmarłych dzieci.

Msza święta jubileuszowa była dobrą okazją do podziękowań. Rodzice po stracie dziękowali ks. Stanisławowi Cieniewiczowi oraz obecnemu proboszczowi ks. Jackowi Spychalskiemu za możliwość spotkań w kościele i na plebani. Skierowano również podziękowania do ks. Sławomira Ałaszewskiego, który sprawuje przez 10 lat Msze święte dla osieroconych rodzin, dzieląc się z uczestnikami refleksją dotyczącą ich sytuacji w świetle Ewangelii. Ks. Sławek dziękował p. Katarzynie Kulas, która jest świeckim animatorem spotkań, spisuje i wyczytuje imiona zmarłych dzieci, rozmawia z uczestnikami Mszy św. i spotkań w plebanii oraz spotyka się na rozmowie z chętnymi rodzicami w Centrum Psychologiczno-Pastoralnym “Więź”.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. kan. dr. Sławomira Ałaszewskiego 19.12.2020


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8354-10-lat-mszy-sw-w-tczewie-dla-rodzin-po-stracie-dziecka

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *