Promocja Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

W sobotę, 12 grudnia 2020 r., biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił promocji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej dla diecezji pelplińskiej. 

REKLAMA


W sobotnie przedpołudnie 12 grudnia biskup pelpliński Ryszard Kasyna promował 50 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. „Nieście dar Chrystusa do tych, którzy oczekują owego radosnego spotkania z Panem w Eucharystii” powiedział główny celebrans.

Obrzęd promocji dokonał się podczas Mszy św. koncelebrowanej w bazylice katedralnej w Pelplinie.

W homilii bp Kasyna wyraził radość z promocji nowych nadzwyczajnych szafarzy. „Cieszymy się z dzisiejszej uroczystości, z waszej promocji i z was, nowych szafarzy”, mówił hierarcha.

Kontynuując słowo skierowane do bohaterów uroczystości, kaznodzieja stwierdził: „zostajecie obdarowani, jak każdy z nas, również i kapłan, niezasłużonym darem, przywilejem rozdawania Chrystusowego Ciała” i dodał, że przyjęty dar promocji to możliwość niesienia daru Chrystusa „do tych, którzy oczekują owego radosnego spotkania z Panem w Eucharystii a nie dane im jest z racji wieku czy choroby przeżyć w kościele”.

Biskup pelpliński podkreślił, że przez swoją posługę nadzwyczajnym szafarzom „dane będzie czynić dobro poprzez dłonie i stopy”, szczególnie wobec chorych.

Hierarcha zachęcał, aby obrzęd promocji motywował do wdzięczności wobec wszystkich, szczególnie rodziców, kapłanów i katechetów, „którzy towarzyszyli nam w naszym poszukiwaniu Pana Boga”.

Po homilii miał miejsce obrzęd promocji.

Nowi szafarze otrzymują uprawnienia na rok posługi i są każdego roku odnawiane.

Obecnie w diecezji pelplińskiej posługuje ponad 500 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Studium przygotowawcze prowadzi diecezjalna komisja liturgiczna, które przewodzi ks. prałat dr Eugeniusz Stencel.

Galeria zdjęć TUTAJ.


Zobacz film TUTAJ.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/8311-promocja-nadzwyczajnych-szafarzy-komunii-swietej-transmisja-wideo-o-godz-10-00

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *