Prymas Polski w 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Nam wszystkim, którzy dziś z wdzięcznością stajemy na mogiłach obrońców Ojczyzny, potrzeba „miłości społecznej”. To ona jest spoiwem, które pozwala w chwilach próby i wyzwań, stawać razem – powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak w homilii Mszy Świętej sprawowanej na Cmentarzu Poległych 1920 roku w Radzyminie, z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

REKLAMA


„Sprowadziła nas jednak tutaj nie tylko sama pamięć o bitwie, jaka dokładnie sto lat temu miała miejsce w tej okolicy, ale nade wszystko wdzięczność dla ofiarnego wspólnego wysiłku naszych przodków. Myślimy – jak nam powtarzał i uczył nas tutaj w Radzyminie święty Jan Paweł II – o żołnierzach, o oficerach, myślimy o wodzu, o wszystkich, którym zawdzięczamy to zwycięstwo po ludzku” – powiedział Prymas Polski.

Abp Polak podkreślił, że w naszej Ojczyźnie potrzeba przede wszystkim miłości społecznej. „I nam wszystkim, którzy dziś z wdzięcznością stajemy na mogiłach obrońców Ojczyzny, potrzeba +miłości społecznej+. To ona jest spoiwem, które pozwala w chwilach próby i wyzwań, stawać razem. To ona uczy nas pokory i szacunku dla siebie nawzajem. To ona także otwiera nam serca i uczy dostrzegać nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich. Owocuje przebaczeniem i pojednaniem” – stwierdził Prymas Polski.

Po Eucharystii nastąpił Apel Poległych i złożenie wieńców.

BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/prymas-polski-na-100-lecie-bitwy-warszawskiej-potrzeba-milosci-spolecznej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *