Smak pielgrzymowania na wieczornych spotkaniach

Coraz więcej pielgrzymów opuszcza zgromadzenie wieczornych spotkań w kościele św. Trójcy w Kościerzynie – aby fizycznie wziąć udział w modlitewne wędrowanie do Królowej Polski.

REKLAMA


Jednakże grupa wytrwałych pielgrzymów stacjonarnych – jest otwarta – i do 12 sierpnia, o godz. 20 – czeka na wszystkich, którzy darzą sympatią zapaleńców pielgrzymowania, cenią ducha radości i modlitwy.

Wkrótce kościerską grupę stacjonarną opuści 7 uczestników. Paweł z kolegami wyruszyli w niedzielny poranek na rowerach na sprinterską pielgrzymkę do Częstochowy. Agata z Kamienia Krajeńskiego dojedzie do grupy kaszubskiej 12 sierpnia. Dla wielu obecnych w kościele Jasna Góra jest bardzo ważnym miejscem. O swoich doświadczeniach w 3-letnim  posługiwaniu w roli kwatermistrza pielgrzymkowego opowiada też ks. Szymon Orzech, który tego wieczoru wygłosił homilię.

W “smakowaniu” pielgrzymki pomagają też filmiki z trasy oraz wideorozmowy z księdzem przewodnikiem Łukaszem Delewskim i jego pomocnikami – księżmi, diakonami i klerykami.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Wieczór pielgrzymkowy w Kościerzynie 8.08.2020
– Wieczór pielgrzymkowy w Kościerzynie 8.08.2020 – homilia


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7844-na-pielgrzymkowych-spotkaniach-zaznaja

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *