Starogard Gdański – Festyn dla Oleczka

Muzyka, zumba, pyszne jedzenie, licytacje i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Po raz pierwszy w Starogardzie zaśpiewają Stashka i Antek Smykiewicz. A wszystko dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 2 Olusia z Czarnej Wody.

REKLAMA


Kwota, którą trzeba zebrać jest ogromna. W Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta wystawiona została puszka, do której wrzucać można dowolną kwotę. W holu znajduje się pojemnik na nakrętki. Olusiowi ze wszystkich sił pomagają przyjaciele i znajomi jego rodziców. To właśnie oni organizują festyn charytatywny. Współorganizatorami są Urząd Miasta Starogard Gdański, Starogardzkie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pomóżmy uratować Olusia Lewandowskiego z Czarnej Wody. Chłopiec walczy z SMA – rdzeniowy zanik mięśni, potrzebuje 9 500 000 zł na najdroższy lek świata. 8 sierpnia 2020 roku odbędzie się “Festyn charytatywny dla Oleczka” przed Starogardzkim Centrum Kultury. W godzinach 11:00- 21:00 dużo atrakcji dla dzieci, występów artystycznych na scenie – zaśpiewają Stashka i Antek Smykiewicz.

Na miejscu będzie specjalny namiot, w którym przez cały czas będą odbywały się licytacje różnych przedmiotów.
Główne licytacje odbędą się na scenie pomiędzy godziną 19.00, a 20.00:
– trzyosobowej kanapy Scandic z funkcją spania, którą przekazuje firma Feniks,
– koszulki i piłki z podpisami zawodników Polpharmy,
– Vochera na koncert Orkiestry Dętej SCK do wykorzystania, do czerwca 2021 roku,
– wspólnej kolacji z przedstawicielami władzy samorządowej kociewskich magistratów m. in. Kalisk, Skórcza, Zblewa, Smętowa Granicznego, Osieczny, Czarnej Wody oraz Gminy i Miasta Starogard Gdański.

Przed koncertem Antka Smykiewicza około godziny 20:00 planujemy przeprowadzić duży challenge w jednoczesnym wykonaniu przysiadów i pompek.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Janusza Stankowiaka – Prezydenta Starogardu Gdańskiego.

Uwaga! W czasie imprezy będziemy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego: maseczki, płyny do dezynfekcji i zachowanie dystansu społecznego.

Zapraszamy przedstawicieli wszystkich mediów do relacjonowania wydarzenia, abyśmy zebrali jak największą kwotę ratującą życie Olusia.

Posłuchaj TUTAJ:
– Zbieramy środki na najdroższy lek świata. Bądźcie z nami – zachęca Michał Hinc ze Starogardzkiego Centrum Kultury.

/SCK/


Plakat informacyjny

Kliknij, aby powiększyć.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/7833-starogard-gdanski-festyn-dla-oleczka

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *