Potwierdzonych jest pięć grup zorganizowanych do Sianowa

REKLAMA

Ze względu na epidemię pielgrzymki do Sianowa na odpust Matki Bożej Szkaplerznej odwołały parafie kartuskie, z Wygody Łączyńskiej i Chmielna, z Sierakowic, Klukowej Huty, Strzepcza, Grzybna, Gowidlina, Kamienicy Królewskiej, Lini, Szemuda, Banina, Leźna a także z Miastka. Na ten moment udało się potwierdzić, że na pielgrzymi szlak wyruszą piesi pątnicy z Wejherowa, Chwaszczyna, Luzina oraz z Przodkowa oraz  Pielgrzymka 1000 serc z Żukowa. 


Z Wejherowa, z parafii pw. Królowej Polski w sobotę 18 lipca o godz. 6.30 wyrusza piesza pielgrzymka do Sianowa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi – będzie liczyć do 150 pątników.

W sobotę, 18 lipca br. z Chwaszczyna wyruszy XV Piesza Pielgrzymka do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Pielgrzymowanie rozpocznie się w kościele w Chwaszczynie mszą św. o godz. 7, po której nastąpi przerwa organizacyjna i wymarsz.
Trasa pielgrzymki wiedzie: z placu przy kościele w Chwaszczynie ulicami: Oliwską w stronę Kielna, przy stacji benzynowej w Karczemkach w stronę Warzna, potem przez Czeczewo do Kłosowa, dalej przez Trzy Rzeki, Rąb do Pomieczyna (gdzie planowany jest dłuższy postój). Następnie przez Hejtus, Smolne Błoto, Sianowską Hutę, Kolonię do Sianowa.
Tam ok godz. 17 msza św. Na placu pielgrzymkowym.
W niedzielę 19 lipca, o godz. 10 grupa wyruszy spod gimnazjum w Staniszewie do Sianowa.
Po mszy św. pątnicy wracają autobusem do domu na nocleg, zaś w niedzielę o godz. 8.30 spod plebanii w Chwaszczynie wyjeżdżają do Staniszewa.

II Pielgrzymka 1000 serc z parkingu przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie wyruszy w niedzielę o godz. 4. Kontakt do organizatora: 798 867 166.

Pielgrzymka piesza z Przodkowa wyjdzie w niedzielę, 19 lipca o godz. 6.

Z parafii pw. św. Wawrzyńca w Luzinie, w niedzielę 19 lipca, o godz. 5.00 wyruszy pielgrzymka do Sianowa. W piśmie z Urzędu Wojewódzkiego, uzgadniającym trasę pielgrzymki, jest zapis o liczbie uczestników. W tegorocznej pielgrzymce będzie mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą mieć ze sobą maseczki.

Parafia pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie zaprasza w sobotę 18 lipca o godz. 22.oo na pogodny wieczór przy ognisku oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele z soboty na niedzielę z 18 na 19 lipca, w godzinach od 24.oo do 5.oo. Adoracja zakończy się mszą św. o godz. 5.oo.

W tym roku Piesza Pielgrzymka z Miastka do Sianowa, z powodu panującej pandemii, nie może się odbyć. Parafia pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku zaprasza wszystkich do duchowego wzięcia udziału w pielgrzymce kaszubskiej poprzez codzienne spotkania modlitewne w kościele. Spotkania pielgrzymów duchowych odbędą się od środy 15 do 18 lipca włącznie o godz. 20.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę i odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Ponadto organizowany jest autokarowy wyjazd w dniu odpustu MB w Sianowie – 19 lipca. Wyjazd o godz. 8.30 spod kościoła. Przewidywany przyjazd ok.17.00. Zapisy na wyjazd w zakrystii.


Plakat informacyjny
Kliknij, aby powiększyć.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7755-pielgrzymowaniedo-sianowa-w-czasach-epidemii

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *