#bierzmorapsy – muzyczny hit dla bierzmowanych

Bp Arkadiusz Okroj wziął udział w przygotowaniu i nagraniu videoclipu skierowanego do młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania.

REKLAMA

27 czerwca w parafii Klonówka odbyła się premiera piosenki, której autorem tekstu jest biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.

Piosenka, „która jest dedykowana bierzmowanym przybrała formę rapowania”, powiedział Radiu Głos bp Okroj. „Zrodziła się ona jako jedna z wielu prób podejmowanych w naszej diecezji mających na celu dotarcie do mentalności ludzi młodych”, stwierdził dalej hierarcha.

Biskup dodał, że „musimy pracować nad narracją, która trafi do tych, których pragniemy formować, zwłaszcza przed sakramentem bierzmowania”. Biskup pomocniczy zauważył, że jest „szansa na zmianę postrzegania przez młodych rzeczywistości Kościoła, który dla wielu mocno się oddalił”.

W sobotnie popołudnie w Klonówce bp Okroj udzielił bierzmowania 46 młodym ludziom. Po zakończonej liturgii wystąpił z grupą młodzieży prezentując utwór.

Muzykę skomponowali Agata Glejt i ks. Zbigniew Gełdon z Fundacji „Na cały Głos”. Kompozycja zaaranżowana przez Jacka Hodunia w rytmie rapu, niesie sporo pozytywnego przekazu.

Ks. Zbigniew Gełdon, specjalista public relations z Radia Głos podkreśla, że „należy budować dobry wizerunek Kościoła Katolickiego”. „Potrzebujemy dobrego PR – u i nie możemy się bać wykorzystywania sprawdzonych narzędzi marketingowych do ukazania prawdy o istocie Kościoła”, stwierdził kapłan, który realizował nagranie.


Zobacz TUTAJ.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7705-bierzmorapsy-muzyczny-hit-dla-bierzmowanych

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *