Karmelici z Krakowa rapują o wierze

Karmelici z Wyższego Seminarium Duchownego Karmelitów Bosych z Prowincji Krakowskiej wzięli udział w akcji #hot16challenge2. Swoim rapem wspierają medyków i zachęcają do tego, by przez życie iść z wiarą. Zakonnicy rapując, odpowiadają na nominację ze strony kleryków saletyńskich oraz Teatru Cordis. Zachęcają tym do tego, by w życiu kierować się wiarą w Boga.

REKLAMA


– Wiary okiem przebij mroki, rozpędź ostre cienie mgły, nie bierz nic, nic. Szkoda czasu na postoje, to nie życia weź przeboje, dalej wzwyż, wzwyż. Na szczyt góry, ponad chmury, gdzie na wieki On i ty – rapują karmelici. Swój filmik kończą fragmentem łacińskiej pieśni i zachętą do modlitewnego i finansowego wspierania służby medycznej.

Nagranie całego rapu można obejrzeć na kanale YouTube “Karmelici Bosi Prowincja Krakowska”. Karmelici do udziału w akcji nominowali: WSD Karmelitów Bosych Prowincji Warszawskiej, DA Karmel w Krakowie i DA Karmel w Poznaniu.

Akcja #Hot16challenge polega na nagraniu 16 wersów i nominowaniu do udziału w inicjatywie kolejnych osób, które mają stworzyć swoje nagranie rapu w ciągu 72 godzin. Akcji towarzyszy zbiórka środków na wsparcie lekarzy i szpitali w walce z koronawirusem. Jak podano na stronie www.siepomaga.pl/hot16challenge na chwilę obecną zebrano na ten cel już ponad 3,6 mln złotych.


Zobacz TUTAJ:


Źródło: https://ekai.pl/karmelici-z-krakowa-rapuja-o-wierze/
Fot. YouTube/Karmelici Bosi Prowincja Krakowska

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *