Benedykt XVI zakończył wizytę w Niemczech

Dobiegła końca wizyta Benedykta XVI w Niemczech. Papież Senior powrócił na cztery dni do swej ojczyzny, by spotkać się ze swym ciężko chorym bratem ks. Georgiem Ratzingerem. Niewątpliwym umocnieniem dla obydwu były wspólnie koncelebrowane w domu Eucharystie.

REKLAMA


Na czas pobytu w Niemczech Benedykt XVI zatrzymał się w seminarium duchownym w Ratyzbonie. W programie ściśle prywatnej podróży znalazła się między innymi wizyta na cmentarzu, gdzie pochowani są jego rodzice i starsza siostra. Papież Senior odwiedził też swój dawny, zakupiony w 1969 r. dom w  Pentling, w którym mieszkał do czasu nominacji na arcybiskupa Monachium. W późniejszych latach korzystał z niego w czasie wakacji. Tam też chciał spędzić wraz z bratem ostatnie lata swego życia. Wybór na papieża pokrzyżował te plany. Benedykt XVI przekazał swój dawny dom fundacji, która zajmuje się pielęgnowaniem jego teologicznego dziedzictwa. Papież Senior był w nim podczas swej ostatniej wizyty w Niemczech w 2006 r. Teraz powrócił do swego domu na 45 min. W ogrodzie spotkał się z dawnymi sąsiadami.

Jak oświadczył rzecznik prasowym ratyzbońskiej diecezji Papież Senior został przyjęty w swym rodzinnym mieście z wielką życzliwością. Mieszkańcy Ratyzbony uszanowali prywatny charakter tej wizyty, nie omieszkali jednak zapewnić Benedykta XVI o swym przywiązaniu, przysyłając do seminarium kwiaty i kartki z życzeniami.

Krzysztof Bronk – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2020-06/benedykt-zakonczyl-wizyte-w-niemczech.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *