Po pandemii powinniśmy być bardziej odpowiedzialni

Wczoraj po modlitwie Anioł Pański Papież Franciszek zachęcił wszystkich do modlitwy na rzecz ochrony życia każdej istoty ludzkiej, zwłaszcza tych, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swojego kraju ze względu na wojnę i przemoc.

REKLAMA


Ojciec Święty zauważył również, że pandemia zmusiła nas także do refleksji nad relacją pomiędzy człowiekiem, a środowiskiem. „Kwarantanna zmniejszyła zanieczyszczenia i pozwoliła na ponowne odkrycie piękna wielu miejsc wolnych od ruchu i hałasu” – powiedział Franciszek.

„Teraz, po wznowieniu działalności, wszyscy powinniśmy być bardziej odpowiedzialni za troskę o wspólny dom. Cieszę się z wielu inicjatyw, które w każdej części świata rodzą się oddolnie i zmierzają w tym kierunku – powiedział Franciszek. – Na przykład w Rzymie jedna z nich jest dziś poświęcona rzece Tybr. Ale jest ich wiele! Oby sprzyjały budowaniu aktywności obywatelskiej coraz bardziej świadomej tego podstawowego dobra wspólnego.“

Na zakończenie Papież zaznaczył, że dziś w jego ojczyźnie obchodzony jest dzień ojca. Zapewnił o swojej bliskości ze wszystkimi ojcami i o modlitwie za tych, którzy odeszli już do Pana. Pozdrowił także wszystkich wiernych z Rzymu, innych części Włoch i już nieco większą liczbę pielgrzymów zagranicznych. Młodych całego świata polecił wstawiennictwu dzisiejszego patrona, młodego jezuity św. Alojzego Gonzagi. Zmarł on w Rzymie zarażony dżumą od chorych, którymi się opiekował.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan 


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-06/papiez-franciszek-po-modlitwie-aniol-panski-21-czerwca-2020.html

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *