Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę

W dniach 20-21 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości w intencji odnowy moralnej narodu. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Modlitwą i ofiarą chrońmy dzieci”. Wezmą w niej udział przedstawiciele, a dla parafii zostały przygotowane materiały duszpasterskie. Polacy wciąż piją zbyt dużo i zbyt intensywnie, a dramat alkoholizmu dotyczy nawet kilku milionów osób.

REKLAMA

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00 w bazylice jasnogórskiej, o 18.00 sprawowana będzie Msza św. a 21.00 Apel Jasnogórski. W niedzielę o 7.30 na wałach jasnogórskich odprawiona zostanie droga krzyżowa, a o 9.30 celebrowana będzie w Kaplicy Matki Bożej Eucharystia.

Z powodu obostrzeń sanitarnych w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele, a bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca do jedności duchowej.

Bp Bronakowski zauważył, że także pandemia i związana z nią kwarantanna, odosobnienie mogą przyczyniać się do powstawania problemów, zwłaszcza przemocy, wynikających z nadmiernego spożycia alkoholu. – Również inne nałogi nasilają się i pochłaniają coraz więcej ofiar, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Musimy uczynić wszystko, aby jako naród odzyskać wolność wewnętrzną. Zjednoczmy się w modlitwie i w składaniu ofiar duchowych w tej tak ważnej intencji. Uczyńmy to z miłości do Boga, bliźniego, naszej Ojczyzny i w oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Wyszyńskiego – zachęca przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Informacje o pielgrzymce, jak również jej szczegółowy program, znaleźć można na stronach www.kongrestrzezwosci.pl oraz www.wolnitrzezwi.pl.


Źródło: https://ekai.pl/wkrotce-pielgrzymka-apostolstwa-trzezwosci-na-jasna-gore/
Fot. BP KEP

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *