Biskupi z całej Polski uczcili 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

W sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach Mszę św. dziękczynną za życie i posługę papieża Polaka odprawiło ok. 50 biskupów z całej Polski, z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim. Obecny był także łaciński metropolita Lwowa abp Mieczysław Mokrzycki, dawny sekretarz św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

REKLAMA


– Kiedy dane nam jest obchodzić 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, my, polscy biskupi, pragniemy spłacić wobec niego swój dług wdzięczności poprzez pamięć i modlitwę – mówił na początku Mszy św. abp Marek Jędraszewski.

Homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz. Wskazywał Jana Pawła II jako wzór biskupa, dobrego pasterza, od którego biskupi i kapłani winni uczyć się, jak naśladować Jezusa. – Drodzy bracia w biskupstwie, Jan Paweł II, biskup Rzymu, jest dla nas pięknym i mocnym znakiem pasterskiej posługi biskupa w Kościele. Pokorna wiara, niezłomna cierpliwość, gorliwa, cicha wielogodzinna modlitwa i niezliczone spotkania z ludźmi, nadzwyczajna bliskość możliwie dla każdego – to droga każdego kapłana i biskupa, który chce żyć i działać zgodnie z duchem Jezusa – wskazywał hierarcha.

Kard. Dziwisz zaznaczył ponadto, że wspomnienia o polskim papieżu nie mogą stać się „jedynie pamiątką z przeszłości, zakurzonym zdjęciem z albumu, do którego powraca się coraz rzadziej z upływem lat”.


Źródło: https://ekai.pl/biskupi-uczcili-100-rocznice-urodzin-sw-jana-pawla-ii/
Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *