Żywy pomnik na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, wirtualny tort, internetowy koncert i niespodzianka opublikowana w nocy z 17 na 18 maja. To tylko część planów obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, patrona Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która nazywana jest jego „żywym pomnikiem”.

REKLAMA


W przeddzień rocznicy urodzin Papieża Polaka na kanale YouTube Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „Dzielo.TV” (https://www.youtube.com/user/DzieloTV) opublikowane zostanie nagranie z domowego koncertu. Stypendyści, absolwenci oraz zaprzyjaźniona z Fundacją „Orkiestra przy Świętokrzyskiej” nagrali utwór „Ojcze prowadź nas”. Jego autorem jest Hubert Kowalski – dyrygent, kompozytor, kontrabasista, związany z Fundacją i środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów. Utwór nagrany pod batutą absolwentki programu stypendialnego Fundacji i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, dyrygent Agnieszki Kowalik, pierwotnie miał być wykonany na żywo 17 maja w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, podjęto też kilka inicjatyw, które toczą się na oficjalnej stronie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz w przestrzeni mediów społecznościowych. Na stronie www.tort.dzielo.pl można znaleźć wirtualny tort urodzinowy oraz formularz, za pomocą którego można wybrać prezent dla św. Jana Pawła II. Może to być modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w konkretnej intencji, udział w Eucharystii 18 maja, pomoc udzielona potrzebującym, jałmużna, post, lektura papieskich tekstów, promowanie nauczania Papieża Polaka w mediach społecznościowych i społeczności lokalnej lub inne związane z tą rocznicą aktywności. Każdy prezent – uczynek wpisany w formularzu – to jedna świeczka na torcie, a każde 100 świeczek to kolejny tort dla św. Jana Pawła II.

Wyrazem pamięci o tej wyjątkowej rocznicy może być również użycie stworzonej przez absolwentów programu stypendialnego, specjalnie na tą okazję, nakładki na zdjęcie profilowe na Facebooku z hasztagiem #barkana100lecie. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprasza też do nagrywania smartfonem śpiewu „Barki” i wysyłania na adres barkana100lecie@gmail.com. Nadesłane materiały zostaną opublikowane na oficjalnym fanpage’u Fundacji w dniu rocznicy urodzin Papieża Polaka.

Główne obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizowane przez Fundację odbędą się 18 maja w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na stronie www.dzielo.pl, kanałach YouTube Dzieło.TV, Archidiecezji Warszawskiej, Stacji7 i Teobańkologii. Uroczystości rozpoczną się o godz. 20:00 transmisją Nabożeństwa Majowego z Oleśnicy, pod przewodnictwem ks. Teodora Sawielewicza – absolwenta Fundacji znanego z kanału YouTube Teobańkologia. Z kolei o 20:30 w kaplicy „Dobrego Miejsca” kard. Kazimierz Nycz – metropolita warszawski i Przewodniczący Rady FDNT odprawi Eucharystię dziękczynną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Mszę koncelebrować będą ks. Dariusz Kowalczyk – Przewodniczący Zarządu Fundacji, ks. Paweł Walkiewicz – Wiceprzewodniczący Zarządu, ks. Łukasz Nycz – wicedyrektor biura Fundacji ds. formacji stypendystów i ks. Mateusz Kielarski – duszpasterz warszawskiej wspólnoty akademickiej Fundacji. O godz. 21:30 transmisja ponownie przeniesie się do Oleśnicy, skąd. ks. Teodor Sawielewicz poprowadzi modlitwę dziesiątką różańca. Ostatnim punktem obchodów będzie wspólne odśpiewanie „Barki” o godz. 21:37.

Z okazji setnej rocznicy urodzin swojego patrona stypendyści Fundacji przygotowali też niespodziankę. Będzie można ją zobaczyć już w nocy z 17. na 18. maja na stronie dzielo.pl i w mediach społecznościowych organizacji. Zachęcamy do włączenia się w świętowanie urodzin Papieża Polaka, by poprzez realne działania ponownie przywołać – w pamięci i w sercu – jego słowa wypowiedziane 15 lat temu: ”szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie!”

Biuro Prasowe Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”


Źródło: https://episkopat.pl/zywy-pomnik-na-100-lecie-urodzin-sw-jana-pawla-ii/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *