Papież: módlmy się za uczniów i nauczycieli

Za nauczycieli i uczniów, którzy z powodu pandemii koronawirusa stanęli w obliczu nowych form uczenia się i nauczania modlił się papież na porannej Eucharystii. W homilii mówił o życiu chrześcijańskim, które jest wzajemnym trwaniem: w Jezusie i Jezusa w nas.

REKLAMANiech Pan wpiera nauczycieli i uczniów na drodze poszukiwań

„Módlmy się dziś za uczniów, za dzieci i młodzież, którzy się uczą i za nauczycieli, którzy muszą znaleźć nowe sposoby, aby móc kontynuować naukę: niech Pan wspiera ich na tej drodze, obdarzy ich odwagą i dobrymi wynikami.“

W homilii Franciszek odniósł się do Ewangelii św. Jana (15, 1-8), gdzie Jezus mówi o Sobie, że jest winnym krzewem, a my latoroślami. Zapewnia, że kto trwa w Nim przynosi owoc, bo bez Niego nic uczynić nie możemy. Stąd sekretem życia chrześcijańskiego – podkreślił Papież – jest trwanie w Jezusie. Nie jest to trwanie pasywne, ale aktywne i wzajemne, gdyż także Jezus trwa w nas. Latorośl bez winnego krzewu nie przynosi owocu, ponieważ potrzebuje życiodajnych soków, które on daje.

„Życie chrześcijanina to na pewno wypełnianie przykazań, życie błogosławieństwami i czynienie dzieł miłosierdzia, ale także jest czymś więcej: jest wzajemnym «trwaniem». My bez Jezusa nic nie możemy uczynić, ale wydaje się, że bez nas – Pan pozwoli mi to powiedzieć – Jezus też nie może nic zrobić. To owocne wzajemne trwanie” – zaznaczył Franciszek. Jezus potrzebuje bowiem naszego świadectwa, czynionego w Jego imię.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez-franciszek/msza-w-domu-sw-marty/2020-05/papiez-modlmy-sie-za-uczniow-i-nauczycieli.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *