26 kwietnia XIV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców

Pod hasłem „Z Miłością na wszystkich drogach” 26 kwietnia obchodzona jest XIV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Z tej okazji w kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Warszawie Krajowy Duszpasterz Kierowców, ks. dr Marian Midura, odprawi Mszę św. w intencji polskich kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Eucharystia będzie transmitowana w Internecie.

REKLAMA


Tegoroczna Niedziela Modlitw za Kierowców będzie też szczególnym dniem wdzięczności wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii.

W ostatnią niedzielę kwietnia zgodnie z kalendarzem duszpasterskim Kościoła w Polsce jest obchodzona Niedziela Modlitw za Kierowców. Do modlitwy za kierowców i o poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach zapraszają Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wspólnie z MIVA Polska.

W niedzielę 26 kwietnia o godz. 9.30 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie Krajowy Duszpasterz Kierowców, ks. dr Marian Midura odprawi Mszę św. za polskich kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska wygłosi homilię. Modlitwa będzie też wyrazem wdzięczności i wsparcie dla wszystkich kierowców, którzy podejmują służbę w czasie panującej epidemii.

Transmisja Mszy świętej z modlitwą za Kierowców dostępna będzie w Internecie na: www.facebook.com/MIVAPolska

Jak zwracają uwagę duszpasterze, sytuacja mniejszego natężenia ruchu z racji ograniczeń w czasie epidemii może powodować w niektórych osobach pewne uśpienie czujności i stanowić pokusę do łamania przepisów ruchu drogowego. Skutkiem tego codziennie w Polsce w czasie epidemii zdarza się kilkadziesiąt wypadków, w których ludzie tracą życie i wielu odnosi rany.

Wypadki na drogach w czasie epidemii są dodatkowym obciążeniem dla i tak przeciążonych służb dbających o zdrowie i bezpieczeństwo. Duszpasterze zachęcają więc wszystkich użytkowników dróg do rachunku sumienia i zadania sobie pytań: – Czy nie jestem egoistą na drodze? – Czy okazuję szacunek i życzliwość wobec innych na drodze? – Czy jako kierujący pojazdem szanuję pieszych? – Czy poprzez nadmierną prędkość i łamanie przepisów drogowych nie narażam siebie i innych na niebezpieczeństwo? – Czy staram się pomagać będącym w potrzebie i służyć swoim pojazdem?

MIVA Polska (Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu) dziękuje wszystkim kierowcom wspierającym akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr, dzięki której zbierane są środki na zakup środków transportu dla misjonarzy.

MIVA Polska informuje, że w 2019 r. zrealizowano 91 projektów w 34 krajach. Zakupiono 58 samochodów osobowych i terenowych, 3 busy, 1 ambulans, ponad 30 motocykli i motorowerów, 155 rowerów dla katechistów; 1 quad i 2 tuctuki (motocykle trójkołowe), 1 łódź motorową, 2 silniki do łodzi i 42 wózki inwalidzkie. MIVA Polska przekazała na te wszystkie pojazdy sumę 758 350 euro.


Źródło: https://ekai.pl/26-kwietnia-xiv-ogolnopolska-niedziela-modlitw-za-kierowcow/
Fot. A. L. on Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *