Przygotowania do ŚDM przeniesione do Internetu i TV

Przygotowania do organizacji Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie zwolniły swoje tempo wraz z epidemią koronawirusa, ale nie stanęły. Jak poinformował ks. Tiago Nunes, współodpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży na terenie archidiecezji Lizbony, wiele grup parafialnych prowadzi plany dotyczące organizacji zadań w swoich miejscach zamieszkania za pośrednictwem mediów społecznościowych.

REKLAMA


Przypomniał też, że niebawem ruszą w portugalskiej telewizji RTP programy służące ewangelizacji oraz formacji młodzieży. – Sama organizacja ŚDM to nie wszystko. Chcemy przecież, aby poprzez to wydarzenie młodzi ludzie kształtowali się wewnętrznie. Takie założenie leży u podstaw tej imprezy – dodał ks. Nunes.

W kwietniu telewizja RTP wyemituje pierwszy z ośmiu odcinków programów dla młodzieży pt. “Say Yes” (Powiedz: Tak), przygotowanych przez archidiecezję Lizbony. Będą one poruszać rozmaite kwestie związane z religią, społeczeństwem i ekologią. Autorzy programu szacują, że łącznie w przygotowania do ŚDM włączonych jest już w całej Portugalii około 50 tys. osób.

W poniedziałek papież Franciszek poinformował, że z powodu epidemii koronawirusa ŚDM w Lizbonie odbędą się nie w 2022 r., jak pierwotnie planowano, ale rok później. Nowy termin wydarzenia przypada na sierpień 2023 r.


Źródło: https://ekai.pl/pprzygotowania-do-sdm-przeniesione-do-internetu-i-tv/
Fot. John Schnobrich / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *