Festiwal Zaczarowanej Piosenki i „Teledysk antywirusowy”

W tym roku nie odbędzie się koncert półfinałowy i finałowy 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jednak finaliści dotychczasowych jego edycji wraz z artystami polskiej sceny muzycznej przygotowują „teledysk antywirusowy”.

REKLAMA


W 2005 r. Anna Dymna otrzymała od Wojciecha Młynarskiego tekst zatytułowany „Mimo wszystko”. Jest on swego rodzaju drogowskazem dla działań Fundacji. „Ludzie są po to, by ich kochać, dopomóż myśli tej choć trochę. Pomóż nadziei kwitnąć listkom, mimo wszystko” – brzmi fragment utworu, mówiącego o najważniejszych w życiu sprawach.

Do tekstu energetyczną i radosną muzykę napisał Mateusz Pospieszalski, a finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz polscy wokaliści zakończyli właśnie pracę nad warstwą dźwiękową utworu. Po montażu wizualnym nastąpi premiera tego – jak mówią o nim pomysłodawcy – „teledysku antywirusowego”, który ma być specjalną piosenką na trwający niełatwy czas.

„Każdy nagrywał go sam w swoim domu, na komórkę. Utwór ten jest magiczny, napawa optymizmem, nadzieją. Jego słowa są bardzo aktualne dzisiaj. Śpiewajmy więc: „Mimo Wszystko” i dzielmy się tą piosenką” – zapowiada i zachęca Fundacja.

W Festiwalu Zaczarowanej Piosenki biorą udział osoby niepełnosprawne w wieku powyżej 10 lat, które posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Podczas jego koncertu finałowego na Rynku Głównym w Krakowie śpiewają wspólnie z artystami polskiej sceny muzycznej. Laureaci finału otrzymują Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz nagrody pieniężne, który umożliwiają im dalszy rozwój.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” została założona we wrześniu 2003 roku. Jej głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Funkcję prezesa Fundacji pełni znana aktorka, Anna Dymna.


Źródło: https://ekai.pl/laureaci-festiwalu-zaczarowanej-piosenki-tworza-teledysk-antywirusowy/
Fot. YouTube/Fundacja Anny Dymnej “Mimo Wszystko”

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *