Zaproszenie na wirtualne Jasnogórskie Dni Skupienia

Najnowsza sesja Jasnogórskich Dni Skupienia została przeniesiona do świata wirtualnego. W rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem „Bóg u Twoich stóp, czyli jak modlitwą obudzić głód ducha” będzie można uczestniczyć od piątku, 27 marca do niedzieli, 29 marca poprzez transmisję w Radiu Jasna Góra i streaming na kanale YouTube – Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów.

REKLAMA


„Dokładnie nie wiemy, kiedy skończy się epidemia, i kiedy będzie można przyjechać na Jasną Górę, więc gdyby ktoś później przybył na rekolekcje do Sanktuarium, to trochę coś innego usłyszy, chociaż temat jest taki sam, o modlitwie” – mówi o. Marcin Ciechanowski, prowadzący rekolekcje, w rozmowie z Radiem Jasna Góra.

Rekolekcje transmitowane będą w Radiu Jasna Góra i na jasnogórskim kanale YouTube dwa razy dziennie – o godzinie 10.00 i 17.00.

„Formuła tych rekolekcji w dużej mierze zależeć będzie także od uczestników” – dodaje paulin podkreślając interaktywny wymiar zbliżającej się sesji Jasnogórskich Dni Skupienia. Planowana jest 30-minutowa konferencja, a następnie dyskusja telefoniczna, smsowa oraz poprzez socialmedia.

Jasnogórskie Dni Skupienia organizowane są w Sanktuarium od 1999 roku. Dotychczas prowadzili je paulini m.in. o. Sylwester Kopyt, o. Dariusz Szuba, o. Kazimierz Maniecki, a obecnie o. Marcin Ciechanowski. W ciągu roku odbywa się od 5 do 7 sesji weekendowych. W każdej z nich uczestniczy od kilkudziesięciu do kilkuset osób z całej Polski i z zagranicy.

Radio Jasna Góra

 


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13733

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *