Papież: błagamy o miłosierdzie dla doświadczonej ludzkości

Powierzamy się w Boże ręce i modlimy się jednym sercem i jedną duszą – prosił Papież przed odmówieniem z chrześcijanami na całym świecie modlitwy „Ojcze nasz” o uproszenie miłosierdzia w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa.

REKLAMA


W południe, o g. 12.00, Franciszek z biblioteki Pałacu Apostolskiego, za pośrednictwem mediów, połączył się z chrześcijanami na całym świecie, aby odmówić wspólnie modlitwę „Ojcze nasz”. Do tej wspólnej modlitwy Papież zachęcał w minioną niedzielę odmawiając modlitwę „Anioł Pański”. W krótkim wprowadzeniu w modlitwę prosił o miłosierdzie dla udręczonej ludzkości.

Chrześcijanie modlą się w obliczu pandemii

„Jako ufne dzieci zwracamy się do Ojca. Czynimy to każdego dnia, kilka razy dziennie, ale w tej chwili chcemy błagać o miłosierdzie dla ludzkości ciężko doświadczonej pandemią koronawirusa. A czynimy to razem, chrześcijanie wszystkich Kościołów i każdej ze wspólnot, każdego wieku, języka i narodu – podkreślił Ojciec Święty. – Modlimy się za chorych i za ich rodziny; za pracowników służby zdrowia i tych, którzy im pomagają; za władze, służby porządkowe i wolontariuszy; za duchownych naszych wspólnot. Wielu z nas obchodzi dzisiaj Wcielenie Słowa w łonie Dziewicy Maryi, kiedy w Jej pokornym i całkowitym «niech mi się stanie» odzwierciedliło się «Oto jestem» Syna Bożego. Także i my z całkowitą ufnością powierzamy się w Boże ręce i modlimy się jednym sercem i jedną duszą.”

Paweł Pasierbek SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-03/papiez-franciszek-ojcze-nasz-wprowadzenie.html
Fot. Vatican Media

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *