Zawierzenie Polski Sercu Jezusa i Matce Bożej

W tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia – wybaw nas od pandemii, która nas dotyka – modlił się abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,  zawierzając ludzi żyjących w Polsce, w Europie i na całym świecie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt oddania został odmówiony 25 marca 2020 r. w kaplicy Arcybiskupa Poznańskiego w duchowej łączności z Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

REKLAMA


Abp Stanisław Gądecki w komunikacie z 24 marca napisał, że poprosił kard. Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego miał dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie 25 marca 2020 roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Przewodniczący Episkopatu Polski poprosił o włączenie się w modlitwę w intencji ustania epidemii oraz w intencji osób chorych, służb medycznych, sanitarnych, a także w intencji zmarłych i ich rodzin. Sam dokonał aktu zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi po modlitwie różańcowej, którą odmawia codziennie o godz. 20.30 w swojej kaplicy. Modlitwę transmitowano na Facebooku Archidiecezji Poznańskiej.

Przewodniczącym Episkopatu @Abp_Gadecki zawierzył Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, w duchowej łączności z Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie: https://t.co/BUrLsjgMeL pic.twitter.com/M0F7QVj2gH

— EpiskopatNews (@EpiskopatNews) March 25, 2020

Do modlitwy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego włączyli się również inni biskupi, powierzając wszystkich ludzi Bożej opiece.

pic.twitter.com/ygttFoW0K3

— Archidiecezja Białostocka (@BialArchi) March 25, 2020

godz. 20:30 na profilu Facebook Diecezji
wspólna modlitwa różańcowa z Biskupem Romanem
#mysli #slowo #WielkiPost pic.twitter.com/dm2ojspId6

— Bp Roman Pindel (@bpRomanPindel) March 25, 2020

#BpPiotrowski odmówił Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi >>https://t.co/yCnX2astJF pic.twitter.com/Q2Po47Cs94

— Diecezja Kielecka (@DiecezjaKielce) March 25, 2020

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii. https://t.co/bv99JFCzBX

— Diecezja Sandomierska (@d_sandomierska) March 25, 2020

„W tej wyjątkowej godzinie cierpienia wybaw nas od pandemii, która nas dotyka” – modlimy się w łączności z #Fatima wypowiadając akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.https://t.co/mWFe6z4odF pic.twitter.com/2Ptf6rMjWy

— Archidiecezja Warszawska (@archwwa) March 25, 2020

20:30 różaniec z kaplicy biskupiej.

https://t.co/mtSfYIfIXd pic.twitter.com/UK405cRemJ

— Diecezja Wwa-Praga (@Diecezja_DWP) March 25, 2020

W łączności z Fatimą i biskupami w Polsce bp Wiesław Mering zawierzył Polskę i @DiecWloclawek Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, na koniec różańca w kościele Narodzenia NMP we Włocławku @EpiskopatNews @ekaipl @RadioMaryja @agencja_KAI @Abp_Gadecki pic.twitter.com/DhMwYmEbiG

— Diecezja Włocławska (@DiecWloclawek) March 25, 2020

Dziś podczas wieczornego różańca o 20.30 w duchowej łączności z Fatimą zawierzamy Polskę Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Bp Tadeusz Lityński zaprasza do włączenia się w ten akt duszpasterzy i wiernych świeckich diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

— Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska (@diecezjazg) March 25, 2020

Zawierzenie Polski i diecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi w kaplicy domu biskupiego w Zielonej Górze @Abp_Gadecki @xrytel @EpiskopatNews https://t.co/4wkziBji42 pic.twitter.com/eZsRAVAVjk

— Gość Zielonogórsko-Gorzowski (@gosc_zgg) March 25, 2020

 


Publikujemy pełny tekst aktu zawierzenia:

„Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce, w Europie i na całym świecie, spogląda na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia i błaga: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wspomagaj Twój Kościół, bądź natchnieniem dla rządzących narodami, wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących, wspieraj pokornych i uciśnionych, uzdrawiaj chorych i grzeszników, podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych, przywracaj wolność jeńcom i więźniom i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, wyniesiony na wyżyny Krzyża, dotknięty przez ucznia w Wieczerniku! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce widzi w Tobie obraz czułego uścisku Ojca wobec ludzkości. Ten uścisk pragniemy – w Duchu Miłości – przekazać sobie nawzajem, jak to poleciłeś uczniom przy umywaniu nóg, i błagamy: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, wspieraj dzieci, osoby starsze i najsłabszych, pocieszaj lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia i opiekunów-wolontariuszy, umacniaj rodziny i wzmacniaj w nas poczucie obywatelskiej powinności i solidarności, bądź światłem dla umierających, powitaj umarłych w swoim Królestwie, chroń nas od wszelkiego zła i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi! Przez Serce Twej Matki, której oddajemy Kościół pielgrzymujący na ziemi, narody Polski i tak wielu innych krajów, które od wieków są Twoje, prosimy dziś, abyś przyjął zawierzenie Twojego Kościoła. Poświęcając się Twojemu Najświętszemu Sercu, Kościół oddaje się pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi ukształtowanego w świetle Twojej paschy, a w Fatimie objawionego trojgu dzieciom jako ucieczka i droga prowadząca do Twojego Serca.

Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy. Bądź uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa, zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości.

Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, przyjmij tych, którzy odchodzą, dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają, odnów wszechświat i ludzkość. Amen”.

www.archpoznan/facebook.com/archidiecezja.poznanska/ BP KEP

https://www.youtube.com/watch?v=uh8Z2eQC1Co


Źródło: https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-zawierzyl-polske-sercu-jezusa-i-matce-bozej/

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *