Zmarły przez koronawirusa niczym św. Maksymiliana Kolbe

Do św. Maksymiliana Kolbego porównują włoscy internauci ks. Giuseppe Berardelliego z diecezji Bergamo, który zmarł z powodu koronawirusa COVID-19. Kapłan zrzekł się dostępu do respiratora na rzecz młodszego pacjenta.

REKLAMA


Historię ks. Giuseppe Berardelliego opisują dziennikarze włoskiego portalu araberara.it Ks. Giuseppe Berardelli miał 72 lata. Wierni wspominają go jako człowieka niezwykle pogodnego, oddanego pracy duszpasterskiej, ale też posiadającego zdolności ekonomiczne i dar rozwiązywania wszelkich trudności finansowych. Gdy okazało się, że zaraził się koronawirusem COVID-19, wspólnota parafialna zakupiła dla niego respirator, tym potrzebniejszy, że kapłan już w przeszłości miał kłopoty ze zdrowiem. On jednak odmówił przyjęcia dla siebie tego daru, pomimo, że był mu potrzebny, i z własnej woli odesłał sprzęt medyczny pacjentowi młodszemu od niego. Wkrótce potem zmarł w szpitalu w Lovere w diecezji Bergamo, na północy Włoch.

“Był księdzem, który słuchał wszystkich, wiedział jak słuchać, ktokolwiek się do niego zwracał, wiedział, że może liczyć na jego pomoc – wspomina go wieloletnia burmistrz Fiorano, gdzie ks. Berardelli przez lata był proboszczem”. Włoscy internauci porównują jego postawę do św. Maksymiliana Kolbego.


Źródło: https://ekai.pl/jeden-ze-zmarlych-przez-koronawirusa-ksiezy-niczym-sw-maksymiliana-kolbe/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *