„Zanurzeni w miłości” – kwesta na respiratory dla szpitali

22 marca Caritas oraz Fundacja SMS z Nieba zainaugurowały ogólnopolską akcję pn. “Zanurzeni w miłości”, polegającą na zbiórce funduszy na zakup respiratorów dla szpitali w Polsce. Na jeden respirator potrzeba ponad 100 tys. złotych. Pierwszym szpitalem, który otrzyma taki sprzęt, jest placówka w Koszalinie.

REKLAMA


W ciągu pierwszych godzin trwania akcji darczyńcy wpłacili wystarczającą kwotę, by pierwsze urządzenie zakupić. Trwa zbiórka na kolejne, a szpitale, które zostaną nimi obdarowana, będą sukcesywnie ogłaszane przez organizatorów na stronie akcji.

– Nie chcemy, aby w naszym kraju powtórzył się scenariusz włoski. Dlatego wszystkie ręce na pokład. Wielki Post, to czas, w którym zwracamy uwagę na jałmużnę. Zapraszamy więc, żeby włączyć się do naszej akcji – zachęca ks. Tomasz Roda, dyrektor koszalińskiej Caritas.
Inicjatywę Caritas prowadzi wspólnie z Fundacją SMS z Nieba, znaną m.in. z organizacji rekolekcji na Stadionie Narodowym.

– Uznaliśmy, że połączenie sił, może zaowocować jeszcze większym dobrem – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, szef fundacji.

Więcej informacji oraz sposób wpłat na konto akcji dostępnych jest na stronie: www.zanurzeniwmilosci.pl

SMS z Nieba to inicjatywa ewangelizacyjna, którą w 2006 r., zainicjowała Joanna Mrozik z Białej Podlaskiej, wysyłając na telefony komórkowe sms–y ze Słowem Bożym oraz z myślą świętego. Inicjatorem i pomysłodawcą tego dzieła jest ks. Rafał Jarosiewicz, znany z oryginalnych pomysłów ewangelizacyjnych jak Mobilny konfesjonał, Biblioteka dla zmarłych, Ewangelia na dachach.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w czasie pandemii koronawirusa podjęła kilka akcji na rzecz wsparcia chorych i ubogich. Prócz koordynacji kwesty “Zanurzeni w miłości” są to: akcja plakatowa “Drodzy starsi sąsiedzi” oraz “Wolontariat kryzysowy”.


Źródło: https://ekai.pl/zanurzeni-w-milosci-kwesta-na-respiratory-dla-szpitali/
Fot. zanurzeniwmilosci.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *