Jasna Góra: modlitwa za nieobecnych maturzystów

O nadziei, która jest stylem życia ludzi, którzy prawdziwie uwierzyli w Chrystusa mówił abp Wacław Depo do maturzystów, którzy z powodu odwołanych pielgrzymek duchowo łączyli się z Jasną Górą. Metropolita częstochowski sprawował Mszę św. w intencji uczniów z arch. częstochowskiej, gnieźnieńskiej i gdańskiej, którzy z powodu zagrożenia epidemicznego nie mogli dziś przyjechać do Częstochowy. Młodzi mieli możliwość uczestnictwa duchowego także dzięki specjalnej transmisji Telewizji Trwam.

REKLAMA


– W tym miejscu szczególnego zawierzenia Maryi wszyscy jesteśmy u siebie – mówił metropolita częstochowski. Przypomniał, że przyszłość jest przede wszystkim darem Boga.

Abp Depo zachęcał młodzież, by uczyła się nadziei od Maryi.

– Nadzieja nie jest tylko sposobem patrzenia w przyszłość, ale stylem życia ludzi, którzy prawdziwie uwierzyli w Jezusa jako Syna Bożego i Zbawiciela. W świecie ziemskich spraw, które nam przychodzi przeżywać, chociażby wobec zagrożenia chorobą koronawirusa , trzeba nam z nadzieją wpatrzeć się w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, bo poza nim nie ma przyszłości – zachęcał abp Depo.

Msza w intencji maturzystów, którzy z powodu zagrożenia epidemicznego nie mogli dziś przyjechać na zaplanowane pielgrzymki, była inicjatywą metropolity częstochowskiego, którego zdaniem „Kościół jest obecny z młodymi zawsze, to znak łączności i odpowiedzialności za siebie”.

Z powodu epidemii choroby COVID-19 odwołane zostały w najbliższym czasie wszystkie pielgrzymki maturzystów.

Jasna Góra podejmuje wszelkie środki bezpieczeństwa dla pielgrzymów, pracowników i paulinów. Stosując się do aktualnych rozporządzeń, do Kaplicy Matki Bożej może wejść jednorazowo 50 osób, nad porządkiem czuwają jasnogórskie służby. – Zdrowie i bezpieczeństwo pielgrzymów są dla nas najważniejsze – zapewnia o. Waldemar Pastusiak, kustosz sanktuarium i przypomina, że Jasna Góra jest otwarta dla wiernych i trwa tu niemal nieustannie modlitwa.

Dzięki licznym transmisjom wierni z kraju, jak również Polacy zagranicą, mogą włączać się duchowo w modlitwę na Jasnej Górze w intencji wygaśnięcia epidemii koronawirusa, osób chorych, lekarzy, personelu medycznego i służb sanitarnych , o którą zaapelowała Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

Juro, w niedzielę 15 marca, Msze św. transmitowane z Jasnej Góry będą o godz. 9.30 przez Telewizję Trwam, o 11.00 przez TVP1, od 6.00 do 21.00 na TVP VOD, ponadto transmisje Mszy św. z Kaplicy Matki Bożej (player z jasnogórskiego kanału YouTube) na: jasnagora.pl, episkopat.pl, niedziela.pl,niezależna.pl i videosejm.pl.

Aktualne informacje o sytuacji na Jasnej Górze podają: jasnogórski Twitter @JasnaGoraNews, Radio Jasna Góra (obecne też w Internecie: www.radiojasnagora.pl i posiadające mobilną aplikację dostępną na urządzenia z systemem Android) oraz Biuro Prasowe Jasnej Góry.


Źródło: https://ekai.pl/jasna-gora-modlitwa-za-nieobecnych-maturzystow/
Fot. BP KEP

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *