Biskupi Europy proszą Boga o pomoc w obliczu epidemii

Przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) i Komisji Konferencji Biskupich Unii Europejskiej (COMECE) kardynałowie Angelo Bagnasco i Jean-Claude Hollerich SJ we wspólnym oświadczeniu napisali o swojej modlitwie kierowanej do Boga modlitwę o pomoc, pocieszenie i ratunek.

REKLAMA


Obaj proszą Boga Ojca, Stwórcę świata, aby spojrzał na swe „dzieci, które w tej trudnej chwili zamętu i lęku szukają siły, ratunku i pociechy”. Poprosili też wszystkie osoby dobrej woli o modlitwę do Boga, aby „uzdrowił chorych, pocieszył ich rodziny i udzielił mądrości naszym rządzącym”.

Kardynałowie zapewnili, że biskupi całej Europy łączą się z papieżem Franciszkiem, podkreślając bliskość Kościoła wobec tych wszystkich, którzy walczą z tym nieszczęściem: ofiar, ich rodzin i wszystkich pracowników służby zdrowia, wolontariuszy i wiernych, znajdujących się na pierwszej linii troski o osoby poszkodowane, aby przynieść im ulgę.

Oświadczenie przypomina słowa przewodniczącego Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” kard. Petera Turksona, iż epidemia koronawirusa „jest właściwą chwilą do zrozumienia wartości braterstwa i naszych wzajemnych nierozerwalnych związków”. Szefowie obu instytucji wezwali „wszystkie osoby, rodziny i wspólnoty do modlitwy i do odpowiedzialnego postępowania, aby uniknąć szerzenia się wirusa i aby strzec życia”.

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia od grudnia 2019 do chwili obecnej prawie 130 tys. osób w 126 krajach ma pozytywne wskaźniki na obecność w sobie wirusa Covid-19, a ponad 4 tys. zarażonych zmarło. Sekretariaty CCEE i COMECE podejmują środki zapobiegawcze, aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie pracujących u nich osób i ich partnerów.

Oświadczenie podpisał zastępca sekretarza generalnego i rzecznik prasowy CCEE ks. Antonio Ammirati.


Źródło: https://ekai.pl/biskupi-z-calej-europy-prosza-boga-o-pomoc-w-obliczu-epidemii-koronawirusa/
Fot. BP KEP

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *