Nowy regionalny zespół “Bandonia” z Tuchlina

Regionalny zespół “Bandonia” powstał rok temu w Tuchlinie, przy okazji uroczystych obchodów 35-lecia istnienia Dziecięcego Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca “Tuchlińskie Skrzaty”. Tworzą go głównie osoby, które kiedyś występowały w tym zespole.

REKLAMA


Mieli wystąpić tylko raz, na benefisie i zaprezentować się jako najstarsi wychowankowie. Włożyli w przygotowania wiele trudu, kupili stroje. I postanowili działać dalej. Założyli Stowarzyszenie „Bandonia”. Prezesem od początku jest pani Aleksandra Brzeska. Śpiewają i tańczą tradycyjne kaszubskie tańce. W lipcu ubiegłego roku zdobyli pierwsze miejsce podczas Przeglądu Zespołów Regionalnych dla Dorosłych w Wierzchucinie. Starają się brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach w regionie, promując kaszubską kulturę. Chętnie pokazują też swój program na weselach.

Obecnie przygotowują się do Powiatowego Konkursu Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie reprezentować będą gminę Sierakowice. Planowany na 21 marca turniej został odwołany, o nowej dacie będziemy informować.

Posłuchaj TUTAJ:
– W Tuchlinie powstał zespół Bandonia.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/7316-nowy-regionalny-zespol-bandonia-z-tuchlina

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *