W Człuchowie po raz pierwszy odbył się Męski Różaniec

Z potrzeby serca, dla wynagrodzenia za zniewagi odwracającego się od Boga świata, dla dania świadectwa i przekazania dobrych wzorców dzieciom 65 mężczyzn wzięło udział w Człuchowskim Męskim Różańcu.

REKLAMA


Zorganizowanych form modlitwy w naszych kościołach nie brakuje, ale to przedsięwzięcie było wyjątkowe, gdyż odbywało się publicznie i w wyłącznie męskim gronie. Uczestnicy mówili o potrzebie serca, chęci wynagrodzenia za własne błędy i grzechy oraz zniewagi ze strony coraz bardziej wrogiego Bogu i religii świata.

Były i intencje dziękczynne – za doznane łaski i opiekę nad rodzinami. Mówiono o potrzebie dawania świadectwa, męskiej odwadze bronienia wiary, bezgranicznemu zaufaniu w kształtowaniu męskiego serca.

Męski Różaniec odbył się w Człuchowie po raz pierwszy. Naszą modlitwę rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 12.00 w kościele św. Jakuba Ap. Potem została uformowana kolumna mężczyzn, która przeszła na człuchowski rynek gdzie 65 mężczyzn odmówiło różaniec. Wydarzenie ma być organizowane regularnie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie.

ks. Krystian Feddek


Galeria zdjęć: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2020-03-11meski-rozaniec


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7314-i-meski-rozaniec-w-czluchowie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *