Rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy diec. pelplińskiej

W dniach od 06 do 08 marca w Pelplińskim Collegium Marianum, po raz kolejny odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej.

REKLAMA


Poprzez nauki wygłoszone przez rekolekcjonistę ks. kan. Andrzeja Szopińskiego 73 ceremoniarzy miało okazję, by przypomnieć sobie najważniejsze punkty formacji duchowej oraz liturgicznej, odbytej w poprzednich latach.

Czas rekolekcji dla ceremoniarzy to również okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń, a nade wszystko do modlitwy. Podczas rekolekcji modliliśmy się przy grobie sługi Bożego Biskupa Konstantyna Dominika, którego w sobotę wspominaliśmy 78 rocznicę śmierci. Również mieliśmy możliwość dzięki życzliwości naszego seminarium, sprawowania Eucharystii w kaplicy seminaryjnej pod przewodnictwem księdza Rektora. Podczas rekolekcji świadectwem swojego powołania do małżeństwa jak i kapłaństwa podzielili się ceremoniarze, którzy kilka lat temu ukończyli kurs na ceremoniarza.
Rekolekcje dla ceremoniarzy to nie tylko umacnianie kondycji duchowej, ale również ubogacanie swojego warsztatu liturgicznego. Podczas rekolekcji odbyło się spotkanie dt. wprowadzania w życie “Programu formacyjnego dla służby liturgicznej diecezji pelplińskiej”, który został ustanowiony w sierpniu 2019 roku.

Konkurs wiedzy liturgicznej
Już po raz siódmy w ramach rekolekcji odbył się konkurs wiedzy liturgicznej dla ustanowionych ceremoniarzy. Konkurs składał się z dwóch części. Najpierw część pisemna, z której wyłoniono najlepszą piątkę, która przeszła do części drugiej, ustnej. Po wyrównanej rywalizacji, zwycięzcami okazali się:
I miejsce: Krzysztof Bartoszewski z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie
II miejsce: Łukasz Gostomczyk z parafii Jasnogórskiej Królowej Polski w Lipnicy
III miejsce: Paweł Nawój z parafii św. Stanisława bpa w Subkowach.

Podziękowania
Pragnę podziękować księdzu rekolekcjoniście, który podjął się trudu prowadzenia rekolekcji dla ceremoniarzy. Szczególnie podczas wygłoszonych katechez zwracał wielką uwagę i wrażliwość na powołanie człowieka. Dziękuję moderatorom naszego pelplińskiego seminarium na czele z ks. Rektorem, dziękuję klerykom, wszystkim ceremoniarzom naszej diecezji i księżom, którzy dbają o piękno liturgii w swoich parafiach.

(ks. Grzegorz Miotk)


Galeria zdjęć: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2020.03.06PElplin_rekolekcje_ceremoniarzy


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/7303-rekolekcje-dla-ustanowionych-ceremoniarzy-diecezji-pelplinskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *