Anioł Pański i audiencja, a koronawirus

Zarówno dzisiejsza modlitwa „Anioł Pański” (8 marca) jak i audiencja ogólna 11 marca będą transmitowane na żywo przez media watykańskie z Biblioteki Pałacu Apostolskiego. Do niedzieli 15 marca nie będzie też papieskich Mszy św. z udziałem wiernych w Domu Świętej Marty – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Środki te zostały podjęte w związku z epidemią wirusa COVID-19 (koronawirusa) – wyjaśniono.

REKLAMA


Oznacza to, że w dzisiaj w niedzielę 8 marca Ojciec Święty nie wygłosi swego rozważania i nie udzieli wiernym błogosławieństwa z okna Pałacu Apostolskiego ani też nie spotka się z nimi na placu św. Piotra. Wierni, którzy tam przybędą będą mogli widzieć papieża na ekranach telebimów, a widzowie telewizji transmitujących to wydarzenie na ekranach w swoich domach. Podobnie będzie w najbliższą środę 11 marca podczas audiencji ogólnej.

Zaznaczono, że decyzje te są konieczne, by uniknąć ryzyka rozprzestrzenienia się wirusa COVID-19 związanego ze zgromadzeniami podczas kontroli bezpieczeństwa, by umożliwić dostęp do placu, jak tego wymagają władze włoskie (kontrole te wprowadzono po zamachach terrorystycznych w USA 11 września 2001 roku).

Ponadto Dyrekcja ds. Zdrowia i Higieny Państwa Watykańskiego zawiesiła do niedzieli 15 marca udział wiernych we Mszach św. sprawowanych przez papieża w Domu Świętej Marty. Franciszek będzie odprawiał w tych dniach Eucharystię prywatnie.


Źródło: https://ekai.pl/watykan-potwierdza-aniol-panski-i-audiencja-bez-bezposredniego-udzialu-wiernych/
Fot. AP/Associated Press/East News

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *