Spokój i odwaga wobec epidemii koronawirusa

Wzywamy wszystkich, aby z pełną powagą, pokojem ducha i odważnie podjęli wyzwania związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Mając na uwadze dobro wszystkich, bądźmy również gotowi do poświęceń w naszym codziennym stylu życia.

REKLAMA


Każdy jest wezwany do osobistego zaangażowania, ale nie jest w tym sam, bo jest z nami Bóg, który czuwa nad każdym z nas z ojcowską miłością. To słowa przesłania watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia w związku z epidemią koronawirusa.

 „Jako dykasteria zajmująca się opieką duszpasterską nad rodzinami i życiem pragniemy zapewnić o modlitwie i wyrazić naszą bliskość ze wszystkimi, którzy tym wirusem zostali dotknięci. Dziękujemy również całemu personelowi medycznemu za jego pełne poświęcenie na rzecz osób chorych” – czytamy w przesłaniu. Jednocześnie jego sygnatariusze zwracają się do rodzin, które towarzyszą osobom zarażonym wirusem lub starszym, czyli tym, którzy ze względu na bezpieczeństwo nie mogą opuszczać domów, zapewniając o duchowym towarzyszeniu i wsparciu. Podkreślają, że w tych szczególnych okolicznościach rodzina może być wielkim oparciem i siłą dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2020-03/dykasteria-swieccy-rodzina-zycie-przeslanie-koronawirus.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *