„Zmuszeni do ucieczki jak Jezus Chrystus”

„Zmuszeni do ucieczki jak Jezus Chrystus” – to temat papieskiego orędzia na 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który w tym roku będzie obchodzony w niedzielę 27 września. Poinformowała o tym Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, która wyjaśniła, że orędzie skoncentruje się na duszpasterstwie osób przesiedlonych wewnątrz własnego kraju, których dzisiaj jest na świecie ponad 41 milionów.

REKLAMA


Papieska refleksja oparta będzie na „doświadczeniu Dzieciątka Jezus i Jego rodziców, którzy byli jednocześnie przesiedleńcami i uchodźcami, aby potwierdzić podstawę chrystologiczną dla chrześcijańskiego przyjęcia i gościnności” – podaje Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Dykasteria zapowiedziała, że w najbliższych miesiącach główny temat zostanie rozwinięty w sześć podtematów, wyjaśnionych przez pary czasowników: poznać, aby zrozumieć; zbliżyć się, aby służyć; słuchać, aby pojednać; dzielić się, aby wzrastać; angażować się, aby promować; współpracować, aby budować.

Działająca w ramach dykasterii Sekcja ds. Migrantów i Uchodźców rozpocznie wkrótce kampanię informacyjną nt. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. „Co miesiąc będą proponowane refleksje, a także materiały informacyjne i narzędzia multimedialne, użyteczne w pogłębianiu tematu wybranego przez Ojca Świętego”.

vaticannews / BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/zmuszeni-do-ucieczki-jak-jezus-chrystus-tematem-tegorocznego-swiatowego-dnia-migranta-i-uchodzcy/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *