XIII Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – oddział w Częstochowie i Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze zapraszają 8 marca na XIII Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast.

REKLAMA


Celem spotkania jest ukazanie piękna kobiecego powołania oraz roli niewiast w życiu rodziny i Narodu. Tegoroczne święto będzie wpisywało się w przygotowania całej naszej Ojczyzny do beatyfikacji wielkiego Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, dla którego Jasnogórska Maryja była Matką i Królową, Programem na Który wszystko postawił w życiu osobistym, w życiu Narodu i Kościoła w Polsce.

Akcentując rolę apostolską kobiet w Kościele, kard. Wyszyński w pełni aprobował również udział kobiet w życiu społecznym. Niejednokrotnie ciepło i z sympatią wyrażał się o kobietach kształcących się i wykształconych, uważając za rzecz korzystną, że niektóre zawody – szczególnie te związane z kontaktami społecznymi – przechodzą w ręce kobiet, które są do nich specjalnie predysponowane. Uważał też, że kobiety powinny wchodzić we wszystkie dziedziny życia, wnosząc w nie wartości zgodne z kobiecą naturą.

Program Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast:

– Msza św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17.00 z zawierzeniem Maryi Królowej Polski niewiast różnych stanów i zawodów pod przewodnictwem bp. Łukasza Buzuna z Kalisza;

 – okolicznościowe spotkanie w Sali Papieskiej o godz. 18.00: –  „7 drogowskazów dla polskiej dziewczyny od Prymasa Wyszyńskiego”- Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl ,- pieśni maryjne w wykonaniu Jasnogórskiego Chóru Dziewczęcego Filiae Mariae i Jasnogórskiego Chóru Żeńskiego „Kółeczko” pod dyr. Marioli Jeziorowskiej.

Radio Jasna Góra / BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/xiii-swieto-kobiet-u-najpiekniejszej-z-niewiast/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *