Płaszcz Maryi na Spotkaniu Młodych Lednica 2000

Uczestnicy tegorocznego Spotkania Młodych Lednica 2000 utworzą płaszcz Maryi. Powstanie on z kawałków materiałów, które już teraz można przesyłać do ośrodka na Lednicy. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 6 czerwca.

REKLAMA


 „Podczas lednickiego czuwania podążymy drogą Maryi. Chcemy, tak jak Ona, w pełni zawierzyć się Panu Bogu. Na wzór św. Jana Pawła II pragniemy powtarzać słowa, które są też hasłem naszego czerwcowego spotkania: „Cały Twój” – mówi KAI Dominika Chylewska.

Rzecznik prasowy Lednicy 2000 podkreśla, że słowa „Cały Twój, cała Twoja” – opisują życie Maryi. Młodzi podążą śladami Miriam, by uczyć się zawierzenia Bogu.

„Według wczesnochrześcijańskiej opowieści, utrwalonej wiele wieków później przez Tycjana, Miriam z rodzicami, Joachimem i Anną, przybyła do Jerozolimy i weszła do świątyni Boga. Zaczęła tkać zasłonę, która zawisła przed Świętym Świętych” – opowiada Chylewska.

Zauważa, że Maryja w ten sposób podęła cząstkę codziennej odpowiedzialności za to święte miejsce.

Rzecznik prasowy Lednicy 2000 zaznacza, że w drodze na tegoroczną Lednicę „młodzi chcą pójść tropem Miriam z Nazaretu i nawzajem zachęcać się do podjęcia odpowiedzialności za świątynię Bożą, jaką jest młodzież gromadząca się pod Bramą-Rybą”.

Symbolicznym gestem wzięcia odpowiedzialności młodych za Kościół będzie właśnie utworzony podczas spotkania płaszcz Maryi.

Organizatorzy tegorocznego wydarzenia zachęcają do przesyłania kawałków materiałów o wymiarach 80 na 80 cm, które rozniesione między sektory podczas spotkania, młodzi będą wiązać, by wspólnie stworzyć płaszcz Maryi.

Chylewska podkreśla, że materiał może być różne faktury i różnego koloru, przyozdobiony w różny sposób, np. podpisany imieniem i nazwiskiem, mogą się na nim pojawić tylko inicjały lub inne charakterystyczne znaki.

„Te fragmenty płaszcza mogą przysyłać pojedyncze osoby, wspólnoty i grupy, a także ci, którzy nie wybierają się na Spotkanie Młodych. Będzie to znak naszej więzi w otaczaniu miłością Kościoła” – tłumaczy.

Materiały należy przysyłać na adres ośrodka Dom św. Jana Pawła II Pola Lednickie 1 62-280 Kiszkowo lub zabrać je ze sobą na spotkanie.

Więcej informacji na stronie internetowej Lednicy 2000.


Źródło: https://ekai.pl/plaszcz-maryi-na-spotkaniu-mlodych-lednica-2000/
Fot. Lednica2000

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *